Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Сімейне право › Зміна прізвища

Зміна прізвища

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Я взяв шлюб з українкою у Польщі в червні цього року. Через великі проблеми пов'язані з виготовленням документів на нове прізвище (в місці проживання дружини на Україні тривають бойові дії) дружина хотіла б повернути собі дівоче прізвище без розлучення. Чи це можливо? Закордонний паспорт дружини є на її дівочому прізвищі. Перебуває у Польщі на підставі дозволу на постійне проживання.
 
Питання, яке ви порушили, регулюється Законом від 7 жовтня 2008 року про зміну імені і прізвища. Закон встановлює правила зміни імені чи прізвища на інше ім'я чи прізвище, а також компетенцію органів державного управління та порядок зміни імені чи прізвища.
За загальноприйнятим у міжнародному праві принципом, згідно з яким зміна прізвища може відбуватися тільки через органи державної адміністрації рідної країни і тільки на підставі її законів, тобто законів країни громадяном якої є дана особа. Виняток, який допускається в даному випадку, полягає у допущені зміни прізвища (імені) особою без будь-якого громадянства та іноземцем, який отримав статус біженця у Польщі, за умови дотримання певних вимог вказаних у законі.
Перш за все, слід подумати, чи може ваша дружина, як іноземка, змінити прізвище через польські органи державної влади. А саме, відповідно до ст.2 Закону про зміну імені і прізвища, застосовується до:
1.Громадян Польщі;
2.Іноземців, які немають громадянства, якщо вони мають місце проживання у Польщі;
3.Іноземці, які отримали статус біженця у Польщі.
Терміни "громадянин", "громадянство", "громадянин Польщі", хоча і належать до категорії юридичної мови, законодавчо не визначені.  У літературі передбачається, що "громадянство - це постійний правовий зв'язок ( вузол) між фізичною особою та державою, що визначає їхні права та обов'язки" 25. Зв'язок цей є правовим статусом і тільки закон може бути джерелом його створення. Джерелом набуття польського громадянства є положення ст. 34 Закону від 2 квітня 1997 р. - Конституція Республіки Польща (Журнал законів № 78, пункт 483 із змінами та доповненнями), Закон від 15 лютого 1962 р. Про громадянство Польщі (уніфікований текст: Журнал законів від 2000 р. № 28, пункт 353 із змінами та доповненнями від 9 листопада 2000 р. про репатріацію (зведений текст: Журнал законів 2004 р., № 53, пункт 532 з пізнішими змінами).
Згідно ст. 34 розділ 1 Конституції Польщі польське громадянство надається дитині, якщо хоча б один з батьків є громадянином Польщі на момент народження дитини( принцип права крові). У той же час Конституція дозволяє інші випадки набуття польського громадянства, які визначені законом.
На жаль, змінити своє прізвище в Польщі у даному випадку неможливо. Потрібно їхати на територію України. Я також пропоную вашій дружині звернутися до Посольства України з метою визначення органу уповноваженого до зміни прізвища та видання нового документа, що посвідчує особу, тоді як на території компетентного органу в цій справі триває збройний конфлікт.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...