Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Сімейне право › Розлучення з іноземцем

Розлучення з іноземцем

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

У зв'язку з великою кількістю іноземців у Польщі, збільшилася кількість шлюбів і розлучень. Як правило справи по розлученнях ведуться в окружному суді.Питання у тому, чи окружний суд взагалі візьметься за дану справу.Відповідь на це питання не є очевидною і залежить індивідуально від кожної справи. Це залежить від таких чинників як: громадянство подружжя, місце їхнього проживання і від місця їх актуального перебування.
Інститут шлюбу регулюється Сімейним кодексом у ст.1.Як зв'язок між жінкою і чоловіком, створений, коли чоловік і жінка одночасно складуть перед керівником управління стану цивільного заяву, що вони вступають у сімейний союз.Якщо між подружжям наступив повний і довготривалий розлад сімейного життя, кожен з подружжя може вимагати, щоб суд розірвав шлюб шляхом розлучення.Поза рішенням суду про розлучення, шлюб припиняється тільки у випадку смерті одного з подружжя.
Відповідь на питання чи окружний суд візьметься за дану справу про розлучення міститься в Цивільному процесуальному кодексі.Окружний суд у Польщі буде компетентним, якщо:
1.Останнім місцем проживання або перебування подружжя була Польща, при умові, що один з подружжя залишився проживати у Польщі.
2.Один з подружжя( позивач)принаймні один рік,перед початком процедури розлучення, проживав або перебував у Польщі.
3.Один з подружжя(позивач) є польським громадянином і безпосередньо перед початком розгляду справи, не менше ніж 6 місяців, проживав або перебував у Польщі.
4.Обидва з подружжя є польськими громадянами.
Буває і так, що незважаючи на те, що польський суд є компетентним до внесення позову про розлучення, в суді будуть застосовуватися закони іншої країни.Для того, щоб визначити, закон якої країни буде застосовуватися в даній ситуації, потрібно:
1.Якщо подружжя мають спільне громадянство,тоді під час подання заяви на розлучення, застосовуються закони країни, громадянами якої є дане подружжя.
2.У ситуації відсутності спільного національного закону, застосовуватися будуть закони країни в якій обидвоє подружжя проживають.
3.За відсутності спільного місця проживання на час подання заяви про розлучення, застосовуватися будуть закони країни в якій подружжя проживало останнім часом, за умови, що один з них ще досі там проживає.
4.У випадку відсутності останнього місця проживання застосовується польське законодавство.
Мета правильного визначення юрисдикції, полягає в тому, щоб уникнути ситуацій, коли суди в різних країнах видавали б розбіжні вироки, як наслідок взяття на розгляд однієї справи про розлучення в різних країнах.
Іншим питанням є шлюб або розлучення і легальне перебування іноземця.Питання про те, чи є особа в дійсному шлюбі з громадянином Польщі має важливе значення для надання тимчасового проживання для чоловіка/дружини польського громадянина або неповнолітньої дитини іноземця, який перебуває у шлюбі, визнаним польським законодавством, з громадянином Польщі.
Важливим питанням для осіб, які перебувають у Польщі на підставі дозволу тимчасового проживання члена сім'ї громадянина Польщі, є можливість продовжити свій дозвіл, навіть у випадку розлучення.Таке продовження перебування можливе, якщо на це є поважні причини.
Іноземець, який проживає в Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання у зв'язку з перебуванням у шлюбі з польським громадянином, після трьох років може подати заяву на дозвіл на постійне проживання.За умови, що не менше ніж за 2 роки до подання заяви на дозвіл на постійне проживання, іноземець перебував безперервно на території Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання в зв'язку з перебуванням у шлюбі з громадянином Польщі, або в зв'язку з отриманням статусу біженця, або згоди на перебування з гуманітарних причин. Важливим є те, що дозвіл на постійне проживання не може бути анульовано в зв'язку з розлученням, якщо пройшло 2 роки від моменту отримання дозволу на постійне проживання.
Таким чином, згідно з правилами, розлучення не може впливати на статус правовий іноземця. Дозвіл на постійне перебування може бути анульований, у випадках коли шлюб був укладений з метою обійти закон і у випадках зазначених в законі. У ст.199 Закону про іноземців перераховані випадки, коли анульовується дозвіл на постійне проживання іноземцю, тобто:
1.вимагають цього міркування щодо національної оборони і безпеки або захисту громадської безпеки та порядку.
2.вимагають цього інтереси Польщі
3.якщо в процедурі надання цього дозволу, іноземець подав заяву на дозвіл, що містить недостовірні персональні дані чи хибну інформацію або свідчив неправдиво чи приховав правду, або підробив чи переробив документ, щоб використовувати його як справжній.
4.якщо іноземець був засуджений у Польщі за умисний злочин і покараний позбавленням волі не менш, ніж на 3роки.
5.залишив територію Польщі на термін більший, ніж на 6 років.
Слід добавити, що іноземець, який розвівся, може подати заяву на дозвіл на перебування на іншій підставі, наприклад на підставі роботи.
 

Теги для цієї статті: розлучення

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...