Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Сімейне право › Шлюб з іноземцем

Шлюб з іноземцем

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

Все більше громадян Польщі вирішують взяти шлюб з іноземцями. У цій статті розглянемо ближче процедуру, пов’язану з реєстрацією таких відносин у польському РАЦС, на жаль, досить часто-це не проста процедура.
 
Згідно Закону від 25 лютого 1964р.Кодексу сімейного, шлюб вважається укладеним, коли чоловік і жінка одночасно подадуть заяву до державного органу реєстрації актів цивільного стану про те , що вони вступають у шлюб.
 
Шлюб також вважається укладеним, коли чоловік і жінка вступають у шлюб,що регулюється внутрішніми законами церкви і в присутності священнослужителя заявляють про готовність втупити у шлюб, що регулюється польським законом і керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану підготує свідоцтво про шлюб.Після виконання вищевказаних умов, шлюб вважається укладеним на момент проголошення волі в присутності священнослужителя.
 
Згідно ст.3 Кодексу сімейного, особи, які бажають одружитися, повинні подати або пред’явити керівнику державного органу реєстрації актів цивільного стану документи,необхідні для укладення шлюбу, які визначені в окремих положеннях.
 
Якщо особа, яка бажає укласти шлюб, стикається з перешкодою при отриманні цих документів, суд може звільнити таку особу від обов’язку подання або пред’явлення цих документів.
Шлюб може бути укладений не раніше ніж через місяць з дня, коли особи ,які бажають укласти шлюб, подали письмово заяву керівнику державного органу реєстрації актів цивільного стану про відсутність обставин, які виключають можливість укладення шлюбу. Керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану може дозволити укладення шлюбу перед закінченням цього терміну, якщо на це є вагомі підстави.
 
Згідно ст.54 Закону від 29 вересня 1986р.Про акти цивільного стану, особи, які бажають одружитися, зобов’язані:
1. пред’явити документ, що підтверджує особу, копію свідоцтва про народження,а також, витяг з свідоцтва про шлюб про припинення або анулювання шлюбу,якщо особа вже перебувала в шлюбі
2. письмове засвідчення того що не має обставин, які виключають можливість укладення шлюбу
3. представити засвідчення про можливість укладати шлюб, якщо цього вимагають положення Кодексу сімейного.
 
Таким чином, іноземець, який бажає одружитись, зобов’язаний подати керівнику державного органу реєстрації актів цивільного стану документ про те, що він може одружитись згідно чинного законодавства. Якщо особа, яка бажає укласти шлюб, стикається з перешкодою при отриманні цих документів, суд у непроцесуальному провадженні, на вимогу іноземця, може звільнити його від необхідності пред’явлення цих документів.У процесі такого провадження суд, відповідно до чинного законодавства, визначає чи може ця особа одружитися.
 
Слід зазначити, що у випадку іноземця, що має громадянство двох або більше держав, можливість укладення шлюбу визначається на підставі законодавства тієї країни, з якою іноземець найбільш тісно пов’язаний — ст.2 § 2 Закону від 12 листопада 1965р.Про міжнародне приватне право.Юридична спроможність укладення шлюбу визначається певними умовами, від яких залежить дійсність укладеного шлюбу.Оцінюючи юридичну спроможність укладення шлюбу іноземцем, слід брати до уваги перешкоди, передбачені в законодавстві країни з якої походить іноземець.Їх можна класифікувати за трьома групами:
1. Ідентичні до передбачених в польському законодавстві(шлюб, родинна і кровна спорідненість, наявність усиновлення, хвороба психічна або недорозвиток психічний, особи, які не досягли шлюбного віку)
2. перешкоди, не відомі польському  законодавству, напр. так званий час вдови-заборона жінкам укладати шлюб протягом певного часу після овдовіння
3. перешкоди, не відомі польському законодавству та суперечать основним принципам правового порядку Польщі( заборона шлюбу на ґрунті расової приналежності, конфесійних відмінностей)
 
Законодавство деяких країн забороняє укладення шлюбу з іноземцями.Однак, в таких ситуаціях, можна застосувати ст.6 Закону Про міжнародне приватне право- закон іноземної держави не можна застосовувати, якщо його застосування суперечить основним принципам правового порядку Польської Народної Республіки.
 
Постанова складу 7 суддів від 20 січня 1983р.(III CZP 37/82, LexPolonica №347967, OSNCP 1983, № 8, п. 107) Верховний Суд прийняв і вирішив вписати до правових норм наступні правила: “Заборона шлюбу з іноземцями, передбачена законом країни заявника, не становить перешкоди для звільнення заявника через суд від необхідності складання перед керівником Управління Цивільного Стану довідки про відсутність перешкод для укладення шлюбу ”(ст. 46 п. 1 Закон про акти цивільного стану від 1955 р. – на даний час ст. 56 п. 1 Закон про акти цивільного стану., ст. 6 Право міжнародне приватне.) 
 
Верховний Суд визнав, що ризик відмови визнання такого шлюбу, за межами країни в якій був укладений шлюб, лежить на особах, які виявили бажання укласти шлюб. Рішення повинно бути позитивним в ситуації, коли зібраний матеріал підтверджує припущення, що наречені мають намір проживати в Польщі або на території третьої країни, яка не принижує  жінок в шлюбі.Це означає, що перешкода до вищевказаного звільнення від необхідності складання довідки, може виникнути не тільки з положень іноземного права, але й від обставин даної справи.
 
В світлі представленої правової норми слід прийняти, що судові рішення, які звільняють іноземців від необхідності складання керівнику Управління Цивільного Стану довідки про підтвердження можливості укладення шлюбу згідно законодавства рідної країни, повинні беззастережно прийматися до розгляду.Будь які додаткові положення законодавства іноземної країни припиняють свою дію, якщо таке рішення суду винесено.
 
Законодавство багатьох іноземних держав передбачає видачу свідоцтв про правову здатність до укладення шлюбу з згаданою в свідоцтві особою, з якою цей шлюб має бути укладений.Такий документ видається національним компетентним органом іноземної держави, або дипломатичною установою, або консульством іноземної держави в Польщі, попередньо встановивши, що законодавство іноземної країни дозволяє видачу свідоцтва про правову здатність до укладення шлюбу своїй дипломатичній установі чи консульству.
Цей документ не вимагає легалізації польською установою дипломатичною або консульством, згідно з угодами укладеними між Польщею і іноземними державами, також відповідно до положень ст.1138 Кодексу Цивільного, який встановлює, що закордонні офіційні документи мають доказову силу на рівні з польськими документами.Легалізації вимагають лише ті документи, які викликають сумніви щодо їх достовірності. Керівник Управління Цивільного Стану може вимагати автентифікації документів тільки якщо він суперечить своїй автентичності.
 
У будь-якому випадку, за документ підтверджуючий можливість укладення шлюбу згідно законодавства рідної країни не може розглядатися заява іноземця, складена в іноземному консульстві чи установі дипломатичній в Польщі про те, що він не перебуває в шлюбі і про відсутність знаних йому обставин, які виключають можливість укладення шлюбу з особою зазначеною в цій заяві.
 
Наш офіс виступає посередником в зібранні всіх необхідних документів для укладення шлюбу з іноземцем, вартість послуг коливається в межах 1000 - 2000зл. 

Теги для цієї статті:

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...