Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Кримінальне право › Електронний нагляд і нелегальне перебування іноземця у Польщі

Електронний нагляд і нелегальне перебування іноземця у Польщі

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Від 1990 року я проживаю у Польщі з громадянином України. Ми ніколи не узаконювали свої стосунки, тобто живемо у громадянському шлюбі. У 1996 році у нас народилася дочка, яка має громадянство Польщі.
 
Протягом багатьох років мій співмешканець отримував карти тимчасового проживання в Польщі. На жаль, у 2009 році він був тимчасово заарештований і провів 5 місяців під вартою. Від того часу і до тепер у суді тривав розгляд справи, який закінчився винесенням вироку у виді позбавлення волі на 1 рік. Кілька місяців тому Управління у справах іноземців відмовило видати йому посвідку на тимчасове проживання, пояснивши це тим, що він притягнений до кримінальної відповідальності і тим самим його перебування у Польщі є небажане.
 
Місяць тому він почав відбувати решту покарання під вартою, тобто шість місяців, оскільки вже шість місяців він відсидів у слідчому ізоляторі. Адвокат мого партнера подав до суду клопотання з проханням дозволити йому відбувати покарання в електронній системі спостереження, і ось тут почалася наша серйозна проблема, оскільки суддя відмовився дозволити відбувати покарання під електронним наглядом, оскільки у нього немає дозволу на тимчасове проживання, а такий дозвіл йому відмовляють видавати.
 
Протягом п’яти років, від арешту і до тепер,він перебував у Польщі без посвідки на проживання, оскільки йому сказали, що поки триває розгляд його справи він перебуває легально. Чому він не може отримати дозвіл на відбування покарання в системі електронного нагляду, якщо він нібито перебуває на законних підставах? Якщо ми б одружилися, чи вирішило б це нашу проблему?
 
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються Законом про виконання вироку позбавлення волі поза в'язницею в системі електронного нагляду. Пенітенціарна служба може надати засудженому дозвіл на відбування покарання в системі електронного нагляду, якщо, між іншим засуджений має місце постійного проживання.
 
Всупереч думці, представленій в літературі, не можна вважати, що це слід розуміти як місце, в якому насправді зосереджено життя засудженого. Місцем перебування має бути таке місце, де засуджений зобов’язаний перебувати у визначені дні та години. Якщо припустити, що це є місцевість, електронний нагляд забороняв би покидати цю місцевість, а не це є метою цього заходу. Під постійним місцем проживання слід розуміти житлове приміщення, де буде здійснюватися нагляд над засудженим. Закон не вимагає, щоб засуджений мав право власності на житлове приміщення, але для належного здійснення нагляду важливо, щоб засуджений мав перспективу стабільного проживання в ньому (зміна місця проживання протягом тривалості нагляду допускається лише виключно; див. Ст. 20). Ніщо не заважає застосувати нагляд над засудженим, який проживає в будинку соціального забезпечення, пансіонаті чи готелі, за умови, що передбачений час проживання не коротший строку покарання. Не вимагається, щоб приміщення залишалося лише в розпорядженні засудженого.
Враховуючи той факт, що перебування вашого партнера в Польщі є незаконним,  відмову від відбування покарання в системі електронного нагляду слід вважати виправданою. Після відмови воєводи у наданні посвідки на проживання, слід було подати апеляцію до Керівника Управління у справах іноземців, а у разі відмови у наданні дозволу на проживання Керівником Управління у справах іноземців, спонукати управління до надання дозволу на толероване перебування.
 
Наразі, неможливо швидко легалізувати перебування вашого партнера в Польщі. Процес одруження триватиме як мінімум півроку, а наступні кілька місяців отримання дозволу на тимчасове проживання в Польщі. Тим не менше, щоб у майбутньому не виникало проблем, пов’язаних із легалізацією перебування партнера, пропоную вам все ж таки взяти шлюб. Перш за все, ви повинні подати до суду заяву про звільнення свого партнера від необхідності пред'явити документ, що підтверджує можливість одруження з вами - такий документ не видається Україною з 2011 року. Отримавши рішення суду, ви повинні перейти до процесу укладення шлюбу, а потім подати заяву на дозвіл на тимчасове проживання.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...