Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Скарга на тривале провадження у справі

Скарга на тривале провадження у справі

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

У вересні 2017 року моя подруга подала заявку на отримання дозволу на тимчасове проживання на підставі розпочаття навчання на докторський ступінь у Варшавському медичному університеті. У грудні 2017 року вона отримала лист з проханням донести відсутні документи, що вона і зробила протягом вказаних семи днів, номер справи не присвоєно.
До цього часу, незважаючи на наполегливі спроби дізнатись про стан справи,  це безрезультатно, оскільки управління відповідає на електронні листи стандартними правилами, ніхто не відповідає на телефон і немає можливості отримати будь-яку інформацію в управлінні.
Наразі, через відсутність контакту з управлінням моя дівчина зазнала значних фінансових втрат. Я прошу поради, як можна поскаржитися на офіс за бездіяльність та вимагати відшкодування завданих збитків?
Кароль
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах, які розглядаються Управлінням у справах іноземців. Наразі, слід спочатку подати заяву на пришвидшення справи до Управління у справах іноземців за допомогою воєводи, який розглядає справу. 
Орган, що здійснює провадження, зобов'язаний без зайвої затримки передати заяву органу вищої інстанції, не пізніше ніж протягом семи днів після її отримання. Орган повинен надати заяву на пришвидшення справи та необхідні копії матеріалів справи. Копії можуть бути у електронному вигляді. Пересилаючи заяву на пришвидшення справи, орган зобов'язаний відповісти на неї.
Орган, що розглядає заяву на пришвидшення справи і констатуючи бездіяльність чи затримку розгляду справи, зобов'язаний визначити, чи мали вони місце грубого порушення законодавства. Виявлення грубого порушення закону є однією з умов майнової відповідальності посадової особи, а також однією з умов відповідальності органу за збитки, спричинені невинесенням вироку чи рішення, коли обов'язок щодо їх винесення передбачений законом (ст. 4171 ЦК).
Як зазначено в судовій практиці, невиконання органом влади протягом 10 місяців жодних дій щодо врегулювання справи з причин, які виключно та безпосередньо є по стороні органу влади, є бездіяльністю, що має характер грубого порушення закону (вирок WSA у Варшаві від 30 березня 2012 року, I SAB / Wa 50/12, LEX № 1265470).
Слід зазначити, що в нинішньому правовому статусі, одразу після надсилання заяви про пришвидшення розгляду справи ваша партнерка також може подати скаргу до воєводського адміністративного суду. Можливість подання скарги на тривале провадження у справі запроваджена згідно Закону від 3 грудня 2010 року про внесення змін до Закону - Кодекс адміністративного судочинства та Закону - Закон про провадження в адміністративних судах (Журнал законів 2011 р. № 6, ст. 18 від Зміни), які набрали чинності 11 квітня 2011 р. Раніше коментоване положення передбачало лише можливість подання скарги на невиконання справи у встановлений термін.
Особисто я рекомендую використовувати цей варіант, оскільки аналіз рішень Управління з питань іноземців показує, що вони дуже часто поблажливі до органів, які розглядають заявки. У нашій практиці, ми знаємо численні випадки, коли Управління у справах іноземців розглядало внесену заявку на воєводу про пришвидшення розгляду справи майже рік часу, а в деяких випадках навіть два.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...