Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для фірми › Трудове право › Працевлаштування працівника з Непалу

Працевлаштування працівника з Непалу

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Ми хочемо працевлаштувати жінку з Непалу для роботи в ресторані. Вона не є студенткою, вона вже працювала в Польщі, але відмовилася від попереднього місця роботи на нашу користь. Які документи ми повинні заповнити, щоб вона отримала дозвіл на роботу та проживання в Польщі? А що з санітарною книжкою?
Mоніка
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих днів повідомити воєводу, відповідно до місця свого проживання, про розірвання трудового договору з попереднім роботодавцем.
На даний момент варто нагадати, що в законодавстві відсутнє юридичне визначення терміну "робочий день", на відміну від встановленої законом категорії "дні вільні від роботи". Каталог "неробочих днів" визначений в Законі від 18 січня 1951 р. Про неробочі дні (Журнал законів 2015 р., Пункт 90) і включає неділю та свята, перелічені у цьому Законі. Цей закон показує, що субота не є згідно закону днем неробочим. Відповідно до Закону від 26 червня 1974 р. КЗпП (Журнал законів 2016 р., Ст. 1666) неробочими днями вважаються неділі та свята, визначені положеннями про неробочі дні (пункт 1 статті 1519 КЗпП) . Неділя та святкові дні - це дні, як правило, вільні від роботи, за винятком окремих ситуацій, що дозволяють працювати, що зазначені в ст. 15110 КЗпП.
Враховуючи викладені вище факти, слід зазначити, що завдяки можливості вважати суботу "робочим днем", з міркувань безпеки, під час обчислення строку сповіщення воєводи, я б пропонував  прийняти, що субота - це робочий день. Слід зазначити, що у разі недотримання вищезазначеного зобов'язання воєвода, який розглядає заяву іноземця на отримання дозволу на тимчасове проживання, зможе відмовити у наданні дозволу, посилаючись на невиконання зазначеного обов'язку.
Наступним кроком є подання нової заяви на дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання робіт, протягом 30 днів, що рахується з дня втрати роботи, для суб’єкта, який доручає виконання роботи.
У разі дотримання вищезазначених зобов’язань застосовується заборона на застосування положень про скасування дозволу, що означає не лише винесення рішення про скасування дозволу на тимчасове проживання з метою роботи, а й ініціювання у зв'язку з цим адміністративного провадження.
Незалежно від провадження у справі надання нового дозволу на тимчасове проживання з метою виконання робіт, я також пропоную подати заяву на дозвіл на роботу типу А. Час очікування на видачу дозволу на роботу в багато разів коротший, ніж видача дозволу на тимчасове проживання, а також, відразу після отримання цього дозволу, іноземець зможе розпочати роботу у нового роботодавця.
Однак, немає жодних перешкод для того, щоб на даний час громадянка Непалу виробила собі «санітарну книгу», яка  знадобиться їй в майбутньому для роботи у вас.
Якщо у вас є додаткові запитання, я залишаюсь у вашому розпорядженні. У той же час я хотів би повідомити вас, що всі формальності, пов'язані з працевлаштуванням працівника з Непалу, можна доручити нашій компанії.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...