Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для фірми › Трудове право › Виконання функцій члена правління в компанії

Виконання функцій члена правління в компанії

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Як громадянин Польщі, я подав заяву на дозвіл на тимчасове проживання на підставі воз'єднання з родиною для своєї матері, яка також є президентом компанії і має в ній частку. Наразі ми отримали виклик від Мазовецького воєводи для подання довідки, у разі ведення господарської діяльності у Польщі. Чи може моя матір отримати негативне рішення у цій ситуації?
 
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону про іноземців,  відмовляється в порушенні провадження щодо надання тимчасового проживання та дозволу на роботу іноземцю, у випадках, коли іноземець здійснює на території Польщі господарську діяльність.
Вищезазначене положення не застосовується, якщо заява на дозвіл на тимчасове проживання подається з інших причин, ніж робота. Описана ситуація є проблематичною, оскільки подана заява свідчить про те, що ваша мати має намір виконувати нелегальну роботу в Польщі.
Згідно ст. 88 Закону про сприяння зайнятості та установам ринку праці, дозвіл на роботу необхідний, коли іноземець у зв’язку з виконанням функції члена правління у компанії юридичної особи, внесеної до реєстру підприємців або у зв’язку з проведенням справ товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з обмеженою акціонерною діяльністю як генеральний партнер, або у зв'язку з наданням йому довіреності він залишається на території Республіки Польща на термін, що перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців.
Як вказує Воєводський адміністративний суд у Варшаві у рішенні від 20 липня 2005 року у справі II SA / Wa 736/05, зобов'язання мати дозвіл на працевлаштування стосується іноземців, які є членами правління компаній, які працюють за трудовим договором, управлінським договором або договором про доручення, а також ті, членство в управлінні яких було сформовано в силу акта про створення компанії, не встановлюючи жодного офіційного договору на управління або виконання функцій. Законодавець не узалежнює згоду на отримання дозволу від того, фактично компанія розпочала підприємницьку діяльність чи ні.
Слід зазначити, що дана передумова щодо надання дозволу на тимчасове проживання вашій матері не зобов'язує орган виносити позитивне рішення - це рішення є дискреційним. Відповідно до тези, сформульованої Z. Janowicz, адміністративного розсуду "взагалі" немає. Є лише такий розсуд і в таких межах, яке законодавство встановить у даній справі (Z. Janowicza, Кодекс адміністративного судочинства, Наукове видавництво PWN, Варшава 1996, стор. 272). З іншого боку, J. Starościak стверджує, що межі вільного розсуду - це сукупність фактів чи правових положень, які змушують адміністративний орган, який діє на основі вільного розсуду, діяти законно, а не довільно (J. Starościak, Вільний розсуд адміністративних органів, Książnica Polska, Варшава 1948, с. 92–98).
Поняття "межі адміністративного розсуду" було визначено в судовій практиці. На думку Вищого адміністративного суду, межі адміністративного розсуду відображаються в положеннях закону, а саме в загальних принципах Кодексу адміністративного судочинства. Загальні принципи адміністративного судочинства, виражені, зокрема, у ст. 7-11 Кодексу адміністративного судочинства, є невід'ємною частиною положень, що регулюють адміністративну процедуру, і є обов'язковими для адміністративних органів на рівних умовах з іншими положеннями цієї процедури (рішення Вищого адміністративного суду від 4 червня 1982 р.,  I SA 258/82, опубліковане ONSA з 1982 року. № 1, п. 54). Отже, судовий контроль дискреційних рішень обмежується вивченням того, чи було порушення положень про адміністративне провадження у справі, що впливало б на результат справи (рішення Вищого адміністративного суду від 24 березня 1999 р., Посилання I SA / Wr 166/97, неопублікований.)
Якщо у справах, залишених на адміністративний розсуд, суспільний інтерес цьому не перешкоджає і це в межах компетенції адміністративного органу, цей орган зобов'язаний вирішити питання позитивно для сторони.  Однак, в даному випадку потрібно задуматися, чи є відповідним до суспільних інтересів видання позитивного рішення на проживання, яке призведе до незаконного виконання роботи іноземцем на польській території.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...