Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Незаконне перебування малолітньої дитини на території Польщі

Незаконне перебування малолітньої дитини на території Польщі

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Справа стосується визнання іноземця громадянином Польщі. Особа, яка подає заяву (громадянство України), відповідає умовам визначеним в Законі про громадянство Польщі. Про те, її неповнолітня дитина, яка народилася в Польщі та ніколи не виїжджала за межі Польщі (15 років), не має дозволу на проживання, паспорту чи громадянства, лише свідоцтво про народження. Чи подання заяви не нашкодить дитині? Чи не зашкодить це особі, яка подає заяву про визнання польським громадянином (відмова у визнанні громадянином Польщі та відкликання рішення про надання дозволу на проживання довготермінового резидента ЄС, внаслідок чого буде наказ покинути країну)?
 
Відповідно до Закону про польське громадянство, громадянином Польщі визнається іноземець, який постійно проживає на території Польщі, не менше 3 років, на підставі дозволу на постійне проживання, дозволу на проживання довготермінового резидента ЄС або на підставі права до постійного перебування, який має стабільне і регулярне джерело доходу та правовий титул на займане житлове приміщення.
 
На мою думку, ситуація неповнолітнього не вплине на набуття громадянства вами як і дитини, а також не повинна негативно впливати на процедуру визнання польським громадянином.
 
Тим не менше, потрібно якнайшвидше врегулювати правовий статус неповнолітньої дитини, для цього потрібно подати заяву на дозвіл на проживання. Відповідно до ст.53а Закону про іноземців, дозвіл на тимчасове проживання може бути наданий іноземцю, який незаконно перебуває на території Польщі, якщо виняткова особиста ситуація іноземця вимагає його присутності на території Польщі.
 
Можливість надання заявнику дозволу на тимчасове проживання, незважаючи на його незаконне перебування на території Польщі, передбачено ст.53 а Закону про іноземців, однак аналіз правової норми, що міститься в цьому положенні, вказує на те, що надання заявнику даного дозволу має бути виправдане гуманітарними або особливими причинами, тобто подіями, які незалежать від іноземця та не дозволяють йому виїхати з Польщі.
 
Крім того, до заяви про дозвіл на проживання має бути доданий дійсний проїзний документ. Відповідно до Закону про іноземців, в окремих обгрунтованих випадках, якщо іноземець не має дійсного проїзного документа, він може подати інший документ, який підтверджує його особу.
 
Отримання дозволу на проживання дозволить неповнолітньому законно виїхати з країни та отримати в’їзну візу. Інший спосіб- зачекати коли батьки отримають польське громадянство, а потім подати заяву на дозвіл на проживання для неповнолітньої дитини.
 
Крім того, звертаю вашу увагу на зміст ст.191 Закону про іноземців, який набрав чинності з 1 травня 2014року, а саме про іноземця, який досяг повноліття під час перебування на території Польщі і подав заяву на дозвіл на тимчасове проживання, у зв’язку з іншими обставинами, протягом року від дня досягнення повноліття, не можна відмовити у видачі такого дозволу, якщо це обгрунтовано особливо важливим інтересом іноземця і єдиною підставою для відмови буде його незаконне перебування на території Республіки Польща.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...