Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Захист перед висланням з країни

Захист перед висланням з країни

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Я понад рік проживаю у Польщі, також перебуваю у неформальних стосунках із громадянкою Польщі. Через актуальну геополітичну ситуацію, ми задумуємося про одруження раніше ніж планували. Моя мета-отримати польське громадянство.
 
Прошу про інформацію, як одруження з громадянкою Польщі змінить мій статус у цій країні. Моє питання насамперед стосується різних етапів, які я повинен пройти на шляху до отримання громадянства.
 
Якщо я правильно розумію польське законодавство, я повинен перебувати на території Польщі принаймні 3 роки на підставі дозволу на постійне перебування, а потім бути одруженим наступні 3 роки.
 
Будь ласка, повідомте мені, за яких обставин я можу подати заяву на дозвіл на постійне перебування, беручи до уваги мої плани одружитися з громадянкою Польщі та в який період часу після шлюбу я зможу подати заяву на отримання громадянства Польщі.
 
Крім того, повідомте мене, чи шлюб з громадянкою Польщі надасть мені додаткові права чи захист перед можливим висланням з країни.
 
Хотів би зазначити, що найближчим часом рекрутація до української армії може бути застосована і до мене. Я не планую її прийняти, тому підозрюю, що мені можуть не продовжити закордонний паспорт.
 
Відповідно до Закону про громадянство, громадянином Польщі визнається іноземець, який постійно проживає на території Польщі, не менше 2 років, на підставі дозволу на постійне перебування, дозволу на проживання довготермінового резидента ЄС або на правах постійного проживання і який перебуває у шлюбі не менше 3 років з громадянином/громадянкою Польщі.
 
З іншого боку, дозвіл на постійне проживання отримує іноземець, який залишається у шлюбі, визнаному законодавством Республіки Польща, з громадянином Польщі, не менше 3 років перед подачею заяви на дозвіл на постійне перебування і безпосередньо перед подачею заяви перебував безперервно на території Польщі протягом 2 років на підставі дозволу на тимчасове проживання, наданого в зв’язку з перебуванням у шлюбі з громадянином Польщі, або в зв’язку з отриманням статусу біженця, або в зв’язку з додатковим захистом, або на підставі дозволу на перебування з гуманітарних причин.
 
Підсумовуючи вищезазначені правові норми, слід зауважити, що мінімальний термін між укладенням шлюбу до визнання іноземця громадянином Польщі- це 5 років. Однак, ніщо не заважає вам зараз звернутися з заявою на отримання громадянства до президента Польщі. Рішення про надання громадянства повністю залежить від президента і вам не потрібно відповідати додатковим вимогам, щоб подати таку заяву.
 
На мою думку, вам слід розглянути можливість подання заяви на отримання паспорта в посольстві України. З моєї інформації та практики знаю, що законодавство України дозволяє мати декілька закордонних паспортів.
 
Сам факт відсутності дійсного паспорта не є причиною для вислання вас з країни, також немає юридичних підстав для того, щоб наказати вам залишити Польщу у зв’язку з необхідністю проходження військової служби у країні походження.
Відповідно до ст.106 Закону про іноземців, в особливих обгрунтованих випадках, якщо іноземець немає дійсного проїзного документа і не може його отримати, він може подати інший документ, що підтверджує його особу.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...