Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Відновлення польського громадянства

Відновлення польського громадянства

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Я громадянин Росії, маю карту поляка і карту на проживання видану у жовтні 2012 року-дозвіл на поселення на основі польського походження. Я також зареєстрований у Познані. У Польщі, від дати видачі мені дозволу на поселення, я був тільки 2-3 рази, терміном кілька днів. Не приїжджав раніше, оскільки народилася у мене дитина і я був потрібний вдома.
 
У деяких засобах інформації я прочитав, що через рік від дати видачі карти на постійне проживання можна отримати польське громадянство на підставі польського походження, що пов’язане з прийняттям нового Закону про іноземців:
 
http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/mozna-odzyskac-polskie-obywatelstwo 
http://www.wprost.pl/ar/153996/Uchwalono-ustawe-o-przywracaniu-obywatelstwa-polskiego/
 
 
Прошу про інформацію, як я можу подати заяву на отримання польського громадянства відповідно до вищезазначених статей у пресі?
Закон про іноземців визначає правила та умови в’їзду іноземців на територію Республіки Польща, їх проїзд через цю територію, перебування на ній і виїзд з неї, хід провадження і органи компетентні в цих справах.
 
Закон про іноземців від 12 грудня 2013 року, який набув чинності 1 травня 2014 року не визначає правил відновлення, набуття чи надання польського громадянства. Питання, пов’язані з польським громадянством, були врегульовані в Законі про польське громадянство від 2 квітня 2009 року, який набув чинності 15 серпня 2012 року.
 
Інформація, яка містится в надісланих вами статтях, стосується відновлення польського громадянства. Відповідно до Закону про польське громадянство, іноземець, який втратив громадянство до 1 січня 1999 р., на підставі актів, перелічених в Законі, може відновити громадянство на своє прохання.
 
Мова йде про осіб, які втратили польське громадянство на їх прохання, після отримання згоди від президента Польщі про відмову від польського громадянства.
 
Положення щодо відновлення польського громадянства не стосуються вашої особи і будь-яка заява на відновлення громадянства не буде розглянута.
 
Для таких осіб, як ви, тих хто має польське походження, передбачено можливість отримання польського громадянства через визнання польським громадянином.
 
Відповідно до ст.30 Закону про польське громадянство, польським громадянином визнається іноземець, який постійно перебував на території Польщі протягом 2 років на підставі дозволу на постійне проживання, який отримав в зв’язку з польським походженням.
 
Дозвіл на постійне проживання-це теж саме, що і дозвіл на поселення. Іншу назву цей дозвіл отримав після набуття чинності Закону про іноземців від 1 травня 2014 року.
 
Ви відповідаєте вимогам мати цей дозвіл, про те, не відповідаєте вимозі безперервного перебування. Перебування іноземця на території Польщі вважається безперервним, якщо жодна з перерв у ньому не перевищувала 6 місяців, а всі перерви разом не перевищували 10 місяців у відповідний період, крім випадків:
 
1.виконання професійних обов’язків або роботи за межами Польщі, на підставі укладеного договору з роботодавцем, офіс якого знаходиться на території Польщі.
 
2.особлива особиста ситуація іноземця, яка вимагала перебування іноземця за межами Республіки Польща та тривала не довше 6 місяців
 
3.виїзд за межі території Республіки Польща для того, щоб пройти стажування або брати участь у заняттях, що проводяться під час навчання в польському університеті.
 
На мою думку, на даний час, ви не виконуєте всіх умов необхідних для визнання вас польським громадянином. Звичайно, у вас є можливість звернутися до президента Польщі з проханням про надання вам польського громадянства, але ця процедура є тривалою, містить багато формальностей і боюся, що результат буде не на вашу користь.
 
Однак, якщо ви вирішите змінити місце проживання та фактично пов’язати своє життя з цією країною, тоді через 2 роки ви зможете подати заяву на польське громадянство, що призведе до полегшення процедури отримання дозволу на проживання і громадянства для вашої дружини.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...