Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Сімейне право › Відмова у візі

Відмова у візі

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Мій наречений є громадянин Сирії. Ми плануємо одружитися у Польщі, через складні процедури одруження в Йорданії. На жаль, консул двічі відмовляв у видачі візи моєму нареченому, вказуючи у рішенні "недостатня причина для отримання візи". Що ми можемо зробити в цій ситуації? Чи надасть нам суд дозвіл на шлюб?
 
З приєднанням Польщі до Європейського Союзу, візова політика стала дуже обмеженою. Відповідно до ст. 30 Закону про іноземців, іноземцю відмовляється у національній візі, якщо він не обгрунтував мету або умови запланованого перебування. Шенгенська або національна віза видається чи відмовляється у її видачі консулом. Видача або відмова у видачі візи здійснюється шляхом прийняття рішення. У випадку відмови у видачі візи, можна скласти заяву на повторний розгляд справи.
 
У вашій ситуації, я пропоную вам повторно подати заяву на національну візу, але перед тим подати до суду заяву про звільнення іноземця від зобов'язання представити документ, що підтверджує можливість одруження.
 
Відповідно до ст. 56 Закону про державну реєстрацію актів цивільного стану іноземець, який має намір укласти шлюб, зобов'язаний представити керівнику відділу державної реєстрації актів цивільного стану документ, який підтверджує, що він може укласти шлюб згідно чинного законодавства. Цей документ Сирія не видає, крім того, сирійське законодавство передбачає необхідність отримання спеціального дозволу на шлюб з громадянином іншої країни. Однак, у винесених рішеннях Верховного Суду переважає думка, що заборона укладення шлюбів з іноземцями, передбачена національним законодавством заявника, не заважає суду звільнити такого іноземця  від зобов'язання подавати документ підтвердження можливості укладення шлюбу згідно законодавства.
 
Після встанолення дати слухання пропоную повторно подати заяву на візу своєму нареченому, а у разі відмови у її видачі пропоную подати апеляцію у цій справі.
 
Якщо вищезазаначені дії виявляться неефективними, єдиним способом привезти нареченого до Польщі(окрім укласти шлюб у Сирії) було б укладення шлюбу у Польщі через довірену особу.Таку можливість передбачає Кодекс Сімейний. Відповідно до ст. 6 Кодексу Сімейного, з важливих причин суд може дозволити, щоб заяву про намір укласти шлюб або заяву передбачену в ст. 1 п. 2 було подано довіреною особою. Довіреність повинна бути надана в письмовій формі з офіційно засвідченим підписом і містити дані особи, з якою має бути укладений шлюб.
 
Як вказує Верховний Суд у рішенні від 8 червня 1970 року у справі III CZP 27/70 за важливі причини у розумінні ст.6 п.1 Цивільного Кодексу слід визнавати лише обставини, які , зважаючи на принципи соціального співіснування, виправдовують відмову від зобов'язання одночасно повстати майбутньому подружжю перед керівником відділу реєстрації цивільних актів для подання заяви про одруження.Тому жодна заздалегідь визначена ситуація заявника на дозвіл подати заяву про одруження через довірену особу , зокрема факт проживання за кордоном та пов'язані з цим труднощі приїзду до Польщі, не можуть самі по собі бути визнаними за поважні причини у розумінні вищезазначеного положення закону.
 

Теги для цієї статті: апеляція, відмова, шлюб, візи

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...