Розрахування прибуткового податку іноземця у Польщі - Юридична консультація он-лайн

Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Податкове право › Розрахування прибуткового податку іноземця у Польщі

Розрахування прибуткового податку іноземця у Польщі

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Мій чоловік є громадянином Тунісу, який проживає в Іспанії. Минулого року, під час перебування у Польщі, він був працевлаштований на умові злеценя на термін 2 дні, без дозволу на працю. Сторони, як тільки зорієнтувалися в необхідності даного дозволу одразу трудовий договір розірвали.Однак, на даний час, колишній роботодавець вимагає вказати податкову, в яку він має вислати PIT 11. Яку податкову має вказати мій чоловік, якщо він не проживає у Польщі? Що загрожує йому внаслідок працевлаштування без дозволу на працю?

Питання незаконного працевлаштування іноземців у Польщі регулюються Законом про сприяння зайнятості і установах ринку праці. Відповідно до ст.120 даного закону, той хто доручає іноземцю незаконне виконання роботи, карається штрафом не менше ніж 3000 зл. Іноземець, який незаконно виконує роботу, карається штрафом не менше ніж 1000 зл. Теоретично, вашому чоловіку загрожує штраф в розмірі від 1000 до 5000 зл., а роботодавцю від 3000 до 5000 зл.
 
Однак, що стосується вказання податкової для розрахування прибуткового податку і складання PIT 11 роботодавець помиляється і ваш партнер не може виконати цього по зрозумілих причинах. Відповідно до Закону від 26 липня 1991 року Про податок від доходів фізичних осіб, фізичні особи, якщо вони проживають на території Польщі підлягають обов’язковому оподаткуванню своїх доходів, незалежно від місця знаходження джерела доходів (необмежене податкове зобов’язання).Особою, яка проживає у Польщі, вважається фізична особа, яка має на території Польщі центр особистого і економічного інтересу або перебуває на території Польщі більше ніж 183 дні в році податковому.
 
Фізичні особи, які не мають місця проживання на території Польщі, підлягають податковому зобов’язанню на доходи отримані на території Польщі(обмежене податкове зобов’язання)
 
Що стосується вашого партнера, роботодавець не повинен заповнювати декларацію  PIT 11, а  IFT-1, тобто інформацію про доходи, отримані фізичною особою, яка немає місця проживання у Польщі. Один примірник повинен бути поданий до податкової інспекції, компетентної з питань оподаткування іноземних осіб, а другий повинен бути отриманий платником податку, тобто іноземною особою.
 
Податкова інспекція компетентна з питань оподаткування податком на доходи фізичних осіб без місця проживання у Польщі визначається відповідно до місця перебування цієї особи( п-ф.4 п.1 розпорядження Міністра фінансів від 22 серпня 2005 року у справі компетентних органів податкової-журн.Законів №165, пункт 1371 зі змінами та доповненнями)
 
Платник повинен підготувати та подати декларацію IFT-1 до податкової служби та платника податків, навіть якщо він не був зобов’язаний до побору податку на підставі угоди про уникнення подвійного оподаткування та Закону про податок на доходи фізичних осіб.
 
У вас є правові проблеми? Зверніться до наших фахівців!

Теги для цієї статті: іноземець, податок, працевлаштування

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...