Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Сімейне право › Права іноземця після укладення шлюбу з громадянкою/громадянином Польщі

Права іноземця після укладення шлюбу з громадянкою/громадянином Польщі

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Мій наречений є громадянином Албанії. На даний час, закінчився йому безвізовий період перебування а через 2 дні ми одружуємся. Які права він буде мати як мій чоловік? Що ми повинні зробити і за чим слідкувати?

Для початку, хочу повідомити вам, що у вашому випадку після прибуття вашого нареченого до Польщі потрібно було подати заяву на отримання дозволу на проживання з посиланням на намір одружитися. Таким чином, ви уникнули б ситуації, в якій ваш наречений незаконно перебуває у Польщі.
 
Однак, ситуація іноземця, який є чоловіком громадянки Польщі, суттєво змінюється після вступу в шлюб. У багатьох ситуаціях статус іноземця після вступу в шлюб наближаться до статусу польського громадянина і в подальшому призводить до отримання громадянства.
 
Слід пам’ятати, що окрім укладення шлюбу, необхідно отримати дозвіл на тимчасове проживання а з часом дозвіл на постійне проживання.
 
Відповідно до Закону про іноземців, дозвіл на тимчасове проживання надається іноземцеві, який є чоловіком/дружиною громадянина Польщі. А от дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який перебуває у шлюбі з громадянином Польщі не менше 3 років до подання заяви, а також перед поданням заяви перебував безперервно на території Польщі не менше 2 років на підставі дозволу на тимчасове проживання. Слід пам’ятати, що подавати заяву на наступний дозвіл на проживання слід за 45 днів до дати видачі даного дозволу. Невиконання даної умови призведе до перерви у перебуванні в Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання і продовжить період очікування дозволу на постійне проживання. Нижче перераховую найважливіші права іноземця, який проживає у Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання у зв’язку з укладенням шлюбу з громадянином Польщі.
 
Працевлаштування іноземця
 
Як правило, у випадку працевлаштування іноземця, роботодавцю потрібен дозвіл воєводи на підписання трудового договору. Відповідно до Закону про сприяння працевлаштуванню, іноземець, який перебуває у Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання у зв’язку з укладенням шлюбу з громадянином Польщі , звільнений від такого обов’язку.
 
Ведення бізнесу іноземцем
 
Іноземці, які бажають вести бізнес у Польщі, можуть це робити тільки у формі товариства, наприклад товариства з обмеженою відповідальністю. Проте, відповідно до Закону про свободу господарської діяльності,  іноземець, який перебуває у Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання у зв’язку з укладенням шлюбу з громадянином Польщі, може вести господарську діяльність на умовах визначених цим законом.
 
Отримання польського громадянства
 
Отримання польського громадянства-це останній крок до зрівняння його у правах з громадянами Польщі. Важливим є те, що чинний закон не вимагає від іноземця відмовитися від свого актуального громадянства. Відповідно до закону, польське громадянство отримує іноземець, який постійно проживає на території Польщі протягом 2 років на підставі дозволу на постійне проживання, дозволу на проживання резидента довготермінового ЄС, який перебуває у шлюбі з громадянином Польщі не менше 3 років.
 

Теги для цієї статті: громадянство, громадянин, дозвіл, шлюб

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...