Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Розлучення і тимчасове, постійне проживання іноземця у Польщі

Розлучення і тимчасове, постійне проживання іноземця у Польщі

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Особа, яка є громадянином держави з-поза ЄС, проживає в Польщі як чоловік/дружина громадянина Польщі протягом 2-ох років на підставі дозволу на проживання. В даний час іноземець має трудовий договір терміном на 1 рік.
Що станеться, якщо подружжя вирішить розлучитися? Чи зобов’язаний тоді іноземець покинути країну негайно? Якщо подружжя не приймуть цього рішення зараз і проживуть разом ще декілька років, чи отримає іноземець дозвіл на постійне проживання? Чи правда, що цей дозвіл на постійне проживання буде виданий спочатку на рік, потім на два роки і вже після цього на невизначений термін?
 
Згідно Кодексу сімейного, шлюб вважається укладеним, коли чоловік і жінка особисто подадуть заяву про реєстрацію шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану.
Якщо між подружжям наступив тривалий розлад сімейного життя, кожен з подружжя може подати в суд на розлучення.Окрім судового рішення про розлучення, шлюб вважається розірваним тільки після смерті одного з подружжя.
 
Прошу вибачення за цей теоретичний вступ щодо укладення шлюбу та його припинення, але ці питання є надзвичайно важливими в процесі визначення чи особа, тобто іноземець, має право на перебування-рішення воєводів в цих питаннях часто бувають помилковими і не мають жодного обгрунтування в Кодексі сімейним та в положеннях Закону про іноземців.
 
Однак, переходимо до Закону про іноземців. Тимчасове проживання для члена сім’ї громадянина Республіки Польща надається іноземцеві, якщо він знаходиться у шлюбі з громадянином Польщі, який визнаний законами Польщі, або є неповнолітньою дитиною іноземця, який перебуває у шлюбі з громадянином Польщі, який визнаний законами Польщі і має дозвіл на тимчасове проживання члена сім’ї громадянина Республіки Польща.
Також, важливою зміною до цього закону є те, що іноземцю, який має дозвіл на тимчасове проживання члена сім’ї громадянина Польщі надається наступний дозвіл у разі розлучення або сепарації, якщо це становить важливий інтерес для іноземця.
 
З іншого боку, дозвіл на постійне проживання надається іноземцю на невизначений термін, на його прохання, якщо він перебуває у шлюбі, визнаним законами Республіки Польща, з громадянином Польщі принаймні 3 роки перед днем подання заяви на отримання дозволу на постійне проживання і безпосередньо перед подачею такої заяви перебував безперервно на території Польщі 2 роки на підставі дозволу на тимчасове проживання, наданого в зв’язку з перебуванням у шлюбі з громадянином Польщі, або в зв’язку з отриманням статусу біженця, або на підставі згоди на перебування з гуманітарних міркувань.
 
Відповідно до цих положень закону, не має значення чи триває процес розлучення, чи подружжя перебуває в сепарації, дозвіл на постійне перебування іноземцю надається і може бути анульований тільки у ситуаціях вказаних у законі, якщо тільки шлюб не був укладений з ціллю обійти закон.
 
У ст.199 Закону про іноземців перераховано ситуації, в яких дозвіл на тимчасове проживання анульовується іноземцю. А саме, дозвіл на постійне проживання буде скасовано іноземцю, якщо:
1. це вимагається з міркувань національної оборони і безпеки або захисту громадської безпеки та порядку;
2. це вимагають інтереси Польщі;  
3. якщо в процесі надання дозволу на постійне проживання іноземець подав заяву, у якій містяться неправдиві персональні дані чи хибна інформація або свідчив неправдиво чи приховав правду, або підробив чи переробив документ, щоб використовувати його як справжній;
4. якщо іноземець був засуджений у Польщі за умисний злочин і покараний у вигляді позбавлення волі строком не меншим ніж 3 роки;
5. залишив територію Польщі на термін більший ніж 6 років.
 
Підсумовуючи, не існує перешкод, щоб розлучений іноземець отримав дозвіл на проживання на іншій підставі.
 
Однак, на мій погляд, доцільним є максимально продовжити процес розлучення (можна це ефективно зробити і на кілька років) і отримати дозвіл на постійне проживання, який не можна анулювати по причині розлучення, якщо пройшло уже 2 роки від отримання такого дозволу.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...