Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Проживання іноземця в Польщі з метою ведення бізнесу

Проживання іноземця в Польщі з метою ведення бізнесу

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Я є громадянином арабської країни. Хотів би поселитися в Польщі з метою ведення бізнесу. Прошу про інформацію, що повинен зробити, щоб отримати дозвіл на постійне проживання.

Перш за все, слід зазначити, що, як правило, іноземець, який приїжджає до Польщі, не може подавати заяву на отримання дозволу на постійне проживання, максимум це-на тимчасове проживання. Лише після безперервного проживання в Польщі певний період, можна подавати заяву на дозвіл на постійне проживання або проживання довготермінового резидента ЄС.
 
Дозвіл на тимчасове проживання надається іноземцю, коли обставини, що є підставою для подання заяви для отримання дозволу на тимчасове проживання, підтверджують необхідність його перебування у Польщі терміном більшим за 3 місяці. Важливим є те, що після набрання чинності нового Закону про іноземців від 1 травня 2014року,заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання необхідно подавати особисто воєводі, відповідному до місця проживання у Польщі, не має можливості подання такої заяви за посередництвом консула РП.
 
На жаль, отримати дозвіл на тимчасове проживання з метою ведення бізнесу не є просто. Відповідно до Закону про свободу підприємницької діяльності, іноземні особи, за винятком випадків окреслених в Законі, мають право займатися і здійснювати господарську діяльність лише у формі: командитного товариства, акціонерно-командитного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю та акціонерного товариства, а також приєднуватися до таких компаній та на придбання їхніх акцій, якщо міжнародними договорами не передбачено інше.
Однак, відповідно до Закону про іноземців, дозвіл на тимчасове проживання для підприємницьких цілей надається іноземцю, метою перебування якого є виконання керівних функцій товариства з обмеженою відповідальністю або акціонерного товариства, яке він заснував або акції якого придбав, за умови, що компанія у році податковому, що передує подачі заяви на дозвіл на тимчасове проживання з метою здійснення підприємницької діяльності, досягла доходу не нижче 12 неоподаткованих мінімумів громадян у воєводстві, в якому суб’єкт господарювання має офіс або місце проживання, або працевлаштував на невизначений термін та на повний робочий день принаймні рік до подання заяви, двох працівників, які є громадянами Польщі, або підтвердить що має кошти до виконання у майбутньому умов зазначених вище, або проводить діяльність, яка дозволить досягнути вищезазначених умов у майбутньому, зокрема тих, які сприяють збільшенню інвестицій, передачі технологій, впроваджують вигідні інновації або створюють нові робочі місця.
 
Крім того, іноземець, який подає заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання з метою ведення бізнесу, повинен мати згоду компетентного органу на займання конкретної посади чи виконання роботи, якщо згідно положень існує обов’язок її отримання.
На практиці, дозвіл на тимчасове проживання з метою ведення підприємницької діяльності надається у Польщі вкрай рідко. З іншого боку, якщо хтось із членів сім’ї отримає такий дозвіл, решта родини( чоловік/дружина, діти) теж отримають такий дозвіл.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...