Визнання особи громадянином Польщі - Польського громадянства - Адміністративне право

Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Визнання особи громадянином Польщі

Визнання особи громадянином Польщі

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Прошу надати пораду стосовно нового Закону про польське громадянство, який ввійшов 15 серпня 2012 року. Я громадянин України. Маю Карту Поляка. Мої бабуся і дідусь були поляками, але втратили його через політичні причини (зміна кордонів держави). Мій прадідусь помер на території Білорусії в 1917 році з дійсним польським паспортом, отже був польським громадянином. Я, в свою чергу, керую фірмою в Польщі від 2009 року, працюю на умові про працю, маю офіціальний дохід, оплачую медичне соціальне забезпечення ZUS і податки (PIT i CIT). Перебуваю на підставі Карти Поляка, маю довготермінову візу типу D (на маю карти ні тимчасового, ні сталого побиту). Чи можу в такому разі старатися про отримання польського громадянства ?

В моїй оцінці, в Вашому випадку існують дві можливості на шляху до отримання польського громадянства відповідно до Закону про польське громадянство від 2 квітня 2009 року. Закон окреслює правила, умови, режим набуття і втрати польського громадянства, підтвердження громадянства або його втрати і також властивості органів, компетентних в цих справах.
 
Першою можливістю є звернення до президента Польщі з заявою про надання польського громадянства. Заява складається за посередництвом воєводи особисто або кореспондаційно з посвідченим підписом.
 
В випадку, якщо до доданих до заяви документів про наданя польського громадянства воєвода буде мати підозри, чи іноземець не є польським громадянином, то воєвода ініціює розгляд справи щодо підтвердження польського громадянства.
 
На жаль, через велику кількість заяв розгляд справ про надання польського громадянства довготривалий і часом займає кілька років.
 
Другою можливістю отримання громадянства є визнання Вас польським громадянином. Відповідно до ст. 30 Закону про польське громадянство громадянином Польщі вважається особа, яка перебуває на території Польщі щонайменше 2 роки з огляду дозволу на поселення, яке ортимав в зв`язку з польським походженням.
 
На даний час Ви, як іноземець постійно проживаючий в Польщі, можете звернутися безпосередньо до воєводи з заявю про отримання дозволу на поселення. Цю можливість вам гарантує ст. 52 пк. 5 Конституції Польщі - особа, котрій польське походження було підтверджене згідно з Законом, може поселитися на території Польщі на постійно.
 
Єдиний Закон, який окреслює, на яких умовах встановлюється польське походження - це Закон з 9 листопада 2000 р. про репатріацію - так постановив Окружний Адміністративний Суд в справі IV SA/Wa 1270/06.
 
Згідно з Законом про репатріацію особою польського походження вважається особа, яка декларує польську національність і відповідає наступним вимогам:
  1. принаймні одне з батьків, або бабуся і дідусь, або прадідусі і прабабусі були польської національності;
  2. підтвердить свою знайомість з польськістю через знання мови, традицій і звичаїв.
В моїй оцінці друга можливість для Вас є оптимальною, бо з одного боку в стосунково короткому терміні (приблизно 90 днів) отримаєте дозвіл на поселення в Польщі терміном на 10 років і потім маєте гарантію, що наступним кроком буде отримання Вами громадянства.
У вас є правові проблеми? Зверніться до наших фахівців!

Теги для цієї статті: польське громадянство

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
Хто може бути суб’єктом права на вторинну безоплатну правову допомогу? Які права...
10 грудня 2012 року відбувся “круглий стіл”, де обговорювалися окремі питання...
Яким вимогам чинного законодавства України повинен відповідати договір купівлі-продажу...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...
Чи в бізнесі можна довіряти? Зі слів відомого американського підприємця Лідо Ентоні...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
У багатьох осіб державна служба зайнятості України асоціюється виключно з місцем...
13 - 14 листопада 2012 року відбулась дводенна міжнародна конференція «Суддівська...
В попередній статті, присвяченій особливостям працевлаштування іноземців в Україні...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...