Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Сімейне право › Виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків

Виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Хочу поїхати із дитиною за кордон в туристичних цілях. Батько дитини в пошуку і вже більше пів року немає про нього жодної інформації. Підскажіть, чи є можливість, щоб поїхати з дитиною за кордон.

Відповідь на Ваше питання щодо перетину державного кордону громадянами, які не досягли 16-річного віку знайдемо в Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57. 
 
Згідно з п. 3 цих Правил виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку,здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) із зазначенням держави прямування та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
 
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.
 
Правилами передбачені випадки, коли можливий такий виїзд без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, зокрема:
 
  1. в ситуації, коли один із батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
  2. якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
  3. у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;  довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
 
Тобто, для виїзду неповнолітніх дітей за кордон у супроводі одного з батьків (законних представників) чи осіб, уповноважених ними, під час здійснення прикордонного контролю у пунктах пропуску через державний кордон посадовій особі Держприкордонслужби України для перевірки, крім паспортних документів дітей та супроводжуючих осіб, подаються нотаріально завірена згода батьків чи інші документи (рішення суду, довідка органу реєстрації актів цивільного стану, свідоцтво про смерть, документ, що підтверджує постійне проживання неповнолітнього за кордоном, виданий компетентними органами країни проживання, документ, що підтверджує право на опіку, піклування тощо).
 
Цей порядок виїзду неповнолітніх громадян України за кордон застосовується лише під час їх виїзду за межі території України.
 
Відповідно до частини 4 статті 1 Закону України „Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.
 
Підсумовуючи, щоб Ваша дитина могла із Вами виїхати за кордон потрібно буде в судовому порядку визнати батька дитини безвісно відсутнім або позбавити батьківських прав або отримати дозвіл суду на виїзд з України дитини без згоди та супроводу другого з батьків.

Теги для цієї статті: кордон

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...