Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Трудове право › Робота для Uber, Bolt, Uber Eats

Робота для Uber, Bolt, Uber Eats

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт, який у суспільстві називають “Актом Убера”, тому що він регулюватиме явище, раніше невідоме закону.
 
Рада Міністрів ухвалила проект закону про внесення змін до закону про автомобільний транспорт та деяких інших законів, які створять рівні умови між таксі та суб’єктами господарювання, що здійснюють господарську діяльність, пов’язану з посередництвом у перевезенні пасажирів приватними автомобілями. Уряд стверджує, що нові норми сприятимуть чесній конкуренції.
 
Окрім того, такі зміни дозволять підвищити безпеку для пасажирів, оскільки внесені зміни до Закону містять конкретні вимоги, які дозволять контролювати правильність ведення господарської діяльності та організацій, що співпрацюють з ними.
 
Поправка до Закону визначає таке поняття, як "посередництво у перевезенні пасажирів", передбачає можливість використання мобільного додатку, який буде використовуватися як альтернативний пристрій, що використовується для нарахування плати взамін використовуваним в даний час таксометрам та касовим апаратам.
 
Посередники при перевезенні людей зможуть здійснювати транспортні послуги лише через підприємців, які мають ліцензію, яка уповноважує до комерційного перевезення осіб. Це стосується перевезення пасажирів автомобільним транспортом (розрахований на перевезення понад 7 та не більше 9 осіб, включаючи водія) або перевезенням на таксі.
 
Посередник повинен буде перевірити, чи має суб’єкт господарювання, який виконує замовлення на нього, дійсну ліцензію. За невиконання цього зобов’язання з посередника стягується 10000 злотих штрафу.
 
Подаючи заяву на отримання ліцензії на здійснення автомобільних перевезень щодо посередництва у перевезенні пасажирів - підприємцю доведеться долучити інформацію про запис до Центрального реєстру та інформацію про господарську діяльність (CEIDG) або подати номер у реєстрі підприємців (KRS).
 
Посередник з пасажирських перевезень повинен буде вести електронний реєстр, в якому вся інформація про транспортні замовлення повинна зберігатися протягом 5 років. Слід також вести електронні записи, в яких дані про підприємців, яким доручено перевезення пасажирів, зберігатимуться протягом 5 років. Ці зміни дозволять ефективно контролювати суб'єкти, що надають посередницькі послуги з перевезення пасажирів, включаючи дотримання ними податкового зобов’язання.
 
Окрім позитивних змін, які має внести поправка до закону, є і негативні, які відчують громадяни країн, які не є членами ЄС, і їх досить багато. Слід зазначити, що в даний час в Убер та Болт приблизно 70% водіїв є іноземцями з різних країн з-поза ЄС, наприклад, України, Білорусії, Грузії, Індії. Більшість іноземців працюють на компанії, які є посередниками у перевезенні осіб, але вони не підписують жодних трудових договорів чи інших цивільно-правових договорів, що насправді є незаконним працевлаштуванням. Крім того, іноземці, які займаються перевезеннями людей, дуже часто навіть не мають дозволу на роботу, а це означає, що вони взагалі не можуть працювати на території Республіки Польща. Такий стан речей призводить до того, що іноземці не мають дозволу на роботу, не мають підписаного договору та не сплачують податки до податкової та внески на соціальне страхування.
 
Після внесених змін, фірми посередники змушені будуть отримати дозвіл на роботу для такого іноземця та підписати з ним трудовий договір або інший цивільно-правовий договір, що дозволить легалізувати роботу іноземців. З одного боку, після таких змін іноземці будуть більш захищені від невиплати їм заробітньої плати та будуть застраховані. З іншого боку, зважаючи на те, що в даний час отримання дозволу на роботу є дуже складним та довготривалим процесом, велика кількість іноземців не зможе це зробити.
 
Крім того, легалізація роботи працівників і в майбутньому виплата податків може стати тягарем для посередників у перевезенні людей настільки, що ведення такого бізнесу може стати збитковим, якщо вони не піднімуть ціну на свої послуги. До їхніх послуг належить насамперед підключення водія до своєї фірми через додаток та виплата винагороди. Після зобов’язання таких компаній фактично працевлаштовувати працівників, а в майбутньому сплачувати за них податки, призведе до того, що водії повинні будуть платити більше за їх послуги. Якщо це станеться, водії Uber не працюватимуть за ту плату, яку зараз пропонують Uber або Bolt. У такому випадку Uber і Bolt будуть змушені підвищити плату за перевезення або покинути ринок. І нарешті очевидно, що підвищення оплати за проїзд чекає і кінцевого споживача. У такому випадку, великої різниці в ціні не буде. І конкуренція залежатиме лише від того, хто запропонує якісніші послуги.
 
На жаль для Uber, це не єдина проблема, тому що поки не регулюється законодавством Uber Eats. В даний час кількість іноземців, які працюють на Uber Eats, ще більша. Крім того, більшість з них не працюють на законних підставах, оскільки не мають дозволу на роботу. Щодня ми бачимо багато іноземців, які виконують доставку їжі за допомогою програми Uber Eats. Однак, якби працівник прикордонної служби або поліції попросив представити дозвіл на роботу або трудовий договір укладений між ним та компанією-посередником, не отримав би його в 90%. Тому, коли така робота стане урегульована законом - це лише питання часу.
 
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...