Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Трудове право › Фіктивний, підроблений трудовий договір

Фіктивний, підроблений трудовий договір

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

У своїй щоденній діяльності ми часто стикаємося з запитаннями про можливість “купити роботу” або з іноземцями, які в минулому скористалися послугами таких “агенцій з працевлаштування” і тепер після кількох років перебування на такій карті побиту, знайшли роботодавця і хочуть подати заяву на продовження дозволу на перебування. Напевно, найбільше нас лякає масштаб такого явища, а також своєрідна безпорадність, що межує з дозволом на здійснення цього виду злочинної діяльності.
dsl
У цій статті ми спробуємо роз’яснити вам, наскільки короткозорим є “купівля фіктивної роботи” та які далекосяжні наслідки це може мати для іноземця, якщо державні органи нарешті вирішать приборкати цю практику.
 
Відмова у наданні чергового дозволу на тимчасове проживання
 
Перш за все, слід зазначити, що відповідно до ст.113 Закону про іноземців, іноземець, якому надано дозвіл на тимчасове проживання, протягом 15 робочих днів повідомляє воєводу, який надав дозвіл, про припинення причини на підставі якої був виданий дозвіл.
 
Іноземцеві може бути відмовлено у наданні чергового дозволу на тимчасове проживання у разі невиконання зобов’язання, передбаченого ст.113 Закону про іноземців, якщо заяву на отримання чергового дозволу він подав протягом одного року з моменту закінчення терміну дії попереднього дозволу.
 
Зобов’язання залишити територію Польщі
 
Слід також зазначити, що органи прикордонної служби у разі контролю законності перебування можуть видати наказ іноземцю залишити територію Польщі і заборонити повторний в’їзд на термін від 6 місяців до 3 років. Це рішення автоматично скасовує рішення про дозвіл на тимчасове проживання у Польщі.
 
Згідно із ст.302 Закону про іноземців, рішення про зобов’язання до повернення видається іноземцю в ситуації коли він виконує або виконував роботу без відповідного дозволу на роботу, або без зареєстрованої в Повятовому бюро працевлаштування заяви роботодавця про намір доручити роботу іноземцю, або був оштрафований за нелегальне виконання роботи, або мета і умови перебування іноземця на території Польщі не відповідають заявленим, хіба що закон передбачає їх зміни.
 
В день, коли рішення про зобов’язання до повернення стає остаточним, згідно закону анульовується національна віза, термін дії дозволу на тимчасове проживання і роботу закінчується.
 
Кримінальне провадження
 
Слід також зазначити, що описана в цій статті процедура може призвести до порушення кримінального провадження. У цьому контексті слід зазначити, що відповідно до ст.272 КК кожен, хто намагається дістати  підтвердження неправди шляхом введення в оману державного службовця або особи, яка уповноважена до видачі документів, підлягає позбавленню волі до 3 років.
Положення ст.272 КК можуть залишитися в реальному відповідному збігу з положеннями ст.233 ( складання неправдивих свідчень чи неправдивих відомостей). Якщо підтвердження про неправду стосується прав власності, то положення ст.272 можуть залишатися в сукупній кваліфікації зі ст.286(шахрайство), звичайно за умови реалізації всіх передбачених законом ознак цього положення. На думку Пьорковської-Флігер можливий є збіг обставин відповідний положень ст. 272 зі ст.270 п.1 у випадку, якщо введення в оману державного службовця або іншої особи, яка уповноважена до видачі документів, сталося шляхом пред’явлення підробленого або переробленого документа. Одак, схоже, що в цьому випадку ми матимемо справу з двома діяннями та реальним збігом злочинів.
 
На мою думку, поведінка іноземця, спрямована на удокументування даних, що містяться у заяві на дозвіл на тимчасове проживання за допомогою підробленого або фіктивного документа слід розглядати як спробу дістати неправдивий документ шляхом обману.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...