Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Звільнення від обов’язку мати дозвіл на працевлаштування

Звільнення від обов’язку мати дозвіл на працевлаштування

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

Для багатьох іноземців не є новиною, що випускники університетів, які навчалися стаціонарно, звільнені від обов’язку мати дозвіл на працевлаштування, що не стосується випускників заочної форми навчання, які не звільнені з вищевказаного обов’язку.
 
Однак, чи підлягають такому звільненню випускники загально-освітніх шкіл, середніх шкіл, технікумів та інше.
 
Пар.1 п.15 Регламенту міністра праці та соціальної політики від 21 квітня 2015 року вказує на те, що випускники польських понадгімназіальних шкіл, вищих навчальних закладів з стаціонарною формою навчання чи докторантури з стаціонарною формою навчання в польських університетах, у наукових інститутах Польської Академії Наук або науково-дослідних інститутах, що діють відповідно до прийнятих положень про науково-дослідні інститути звільняються від необхідності отримання дозволу на працевлаштування.
 
Перш за все необхідно визначити, що таке польська понадгімназіальна школа в світлі польських законів. У Польщі школа, в якій учень може розпочати навчання після закінчення 8 класу-це середня школа. Між 1999-2017 р. ці школи носили назву понадгімназіальних шкіл і приймали на навчання учнів з гімназій.
 
В зв’язку з тим, що Регламент міністра праці та соціальної політики чинний від 2015 р., коли ще використовувалася назва “школа понадгімназіальна”, а після 2017 р. ці школи змінили назву на “школа середня”, слід використовувати назву середня школа.
 
До категорії середніх шкіл, належать:
-загальноосвітній ліцей(LO)- в багатьох країнах це тип середньої школи.(раніше називався школа понадгімназіальна);
-профільний ліцей, який функціонував до 2014 р.- це вид понадгімназіальної школи у Польщі. Цього типу школи перестали функціонувати до 1 вересня 2014 р;
-технікум;
-школа професійна I рівня.
-поліцеальна школа.
 
Випускники ліцеїв та технікумів можуть продовжити навчання в поліцеальній школі, а після здачі екзамену на атестат зрілості мають право подавати заяву на прийняття на навчання до вищих закладів освіти.
 
Випускники професійної школи I рівня можуть продовжити навчання в школі професійній II рівня або в ліцеї для дорослих.
 
Що дає звільнення від обов’язку мати дозвіл на працевлаштування?
 
Перш за все, іноземець перебуває на території Польщі на підставі візи, руху безвізового або карти перебування, які в свою чергу вимагають отримання дозволу на перебування та дозволу на працевлаштування.
 
Іноземець, який перебуває у Польщі на підставі візи, руху безвізового або карти перебування і який закінчив школу середню, може працевлаштуватися не очікуючи на відповідний дозвіл, який видається для громадян Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Республіки Молдова, Російської Федерації чи України. Це дає можливість роботодавцю швидко працевлаштувати працівника, що є великим привілеєм, адже попит на ринку праці невпинно зростає, навіть з таким великим припливем іноземців до Польщі. Крім того, сам іноземець не прив’язаний до одного роботодавця і може в будь який час змінити роботу, якщо умови праці його не влаштовують.
 
Слід також нагадати, що іноземець, який хоче виробити карту перебування у зв’язку з виконанням роботи, повинен представити воєводі, який веде його справу, інформацію старости згідно ст.114 Закону про іноземців. Іноземець, який закінчив школу середню (поліцеальну, ліцей, технікум) звільнений від обов’язку отримання інформації старости. Як наслідок, іноземець не повинен додатково підтверджувати, що має необхідну кваліфікацію для виконання цієї чи іншої професії і професійний досвід.
 
Цей факт, що іноземець, який закінчив середню школу у Польщі, звільняється від обов’язку мати дозвіл на працевлаштування вказує на те, що Польща має попит на кваліфікованих робітників. Така ситуація є вигідною для іноземців, які приїхали до Польщі не тільки на короткострокові заробітки, а з метою залишитися тут на довго.
 
У Польщі представлена велика кількість поліцеальних шкіл державних і приватних, що пропонують навчання, яке триває від 1 до 3 років з різних професій. Це означає, що іноземець, який приїхав до Польщі, може здобути професію і практичні знання, маючи тільки підтвердження про закінчення середньої школи і має більше шансів знайти роботу з кращими умовами. Крім того, слід зазначити, що поліцеальна школа є більш доступною фінансово, а її випускники мають більше практичних знань, ніж випускники університетів.
 
Підсумовуючи, іноземці, що закінчили середню школу звільняються від обов’язку мати дозвіл на працевлаштування і можуть бути затруднені негайно. У Польщі є багато поліцеальних шкіл (школа поліцеальна-це школа середня), які пропонують різні напрямки навчання. З точки зору цін і практичних знань, поліцеальні школи пропонують кращі умови і готують людину до обраної професії. Крім того, легкий доступ до здобуття професії іноземцем має позитивний вплив на економіку Польщі, оскільки Польща як і раніше потребує кваліфікованих працівників. І до країни приїжджать особи, які вже мають середню освіту і готові до одержання конкретної професії.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...