Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Заява про намір доручити роботу іноземцю

Заява про намір доручити роботу іноземцю

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

Минули перші місяці змін до регламенту стосовно працевлаштування іноземців з-поза ЄС у Польщі, так званого Закону про промоцію працевлаштування і Закон про іноземців. На жаль, замість обіцяних спрощень в отриманні документів, на роботодавців покладено ряд зобов’язань, процедура ускладнилася, посилено контроль та покаранння, а нові положення абсолютно відрізняються від потреб ринку праці.
 
Перш за все, слід зазначити, що попередні заяви про намір доручити роботу іноземцю(Oświadczenia) замінили на заяви про намір доручити роботу іноземцю та дозвіл на сезонну роботу. Що надзвичайно важливо, з 1 січня 2018 року суб’єкт, який доручає виконання роботи іноземцю, заява про намір доручити роботу іноземцю, якого була вписана до реєстру заяв, повинен письмово повідомити відповідну службу праці про прийняття на роботу іноземця не пізніше першого дня праці, а також про неприйняття на роботу іноземця протягом 7 днів від дня початку праці, який вказаний в заяві.
 
Той, хто не виконає зобов’язання згадані вище або передасть недостовірні відомості про прийняття, відмову чи завершення роботи іноземця на підставі заяви про доручення виконання роботи іноземцю, підлягає покаранню у вигляді штрафу.
 
Дуже важливою зміною є введення умови, згідно якої суб’єкт, який доручає роботу іноземцю і затруднив його на термін не менший 3-ох місяців, на підставі заяви про намір доручити роботу іноземцю вписаної до реєстру заяв,  перед закінченням терміну роботи вказаного в заяві подав заяву на отримання дозволу на роботу для того самого іноземця, на такій самій посаді і на підставі трудового договору, а заява не містить формальних недоліків або формальні недоліки були усунені вчасно, тоді робота іноземця на умовах не гірших ніж були описані в заяві про намір доручити роботу іноземцю, внесеній до реєстру заяв вважається законною від дати закінчення дії цієї заяви до дати видання дозволу на роботу або відмови у такому дозволі. Ці зміни також застосовуються у випадку подання заяви іноземцем на дозвіл на тимчасове проживання, про який йдеться в ст.114 п.1 Закону від 12 грудня 2013 року про іноземців з метою продовження роботи у даного роботодавця.
 
Законодавчий орган також посилив покарання, пов’язані з нелегальним працевлаштуванням іноземців. На даний час, згідно з Законом про працевлаштування та інститутом ринку праці, “той, хто доручить іноземцю незаконне виконання робіт, карається штрафом від 1000 до 30000 злотих”.
 
Користуючись нагодою, нагадаємо про кілька зобов’язань, що випливають із законодавчих положень і про які роботодавці часто забувають, що у випадку перевірки, може наразити їх на отримання штрафу, рішення покинути територію Польщі їхнім працівникам, кримінальну відповідальність:
 
1. Суб’єкт, який доручає виконання роботи іноземцю, до початку його роботи зобов’язаний вимагати від іноземця пред’явлення дійсного документу, що надає йому право перебувати на території Польщі (ст.2 Закону від 15 червня 2012 року про наслідки доручення роботи іноземцям, які всупереч нормам перебувають на території Польщі)
2. Суб’єкт, який доручає роботу іноземцю, зобов’язаний зберігати копію вищезгаданого документу протягом усього періоду роботи іноземця( ст. 3 Закону від 15 червня 2012 року Про наслідки доручення роботи іноземцям, які перебувають всупереч нормам на території Польщі)
3. Перед підписанням договору, суб’єкт, який доручає виконання роботи іноземцю, зобов’язаний надати іноземцю переклад договору на зрозумілу йому мову.
 

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...