Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Як легалізувати незаконне перебування

Як легалізувати незаконне перебування

Tetiana Kostyra

Автор: 111Tetiana Kostyra

Трапляється, що перебування іноземця на території Польщі стає нелегальним. Це може бути пов'язано з тим, що іноземець не продовжив легальне перебування. Якщо особа, яка перебуває на короткотерміновій візі ( тип С до трьох місяців) або тимчасовому перебуванні (більше трьох місяців) не продовжить свій побит.
Важливим є подати заяву на тимчасове перебування раніше за отримання рішення про відмову і обов'язок до повернення.Це важливо, тому що , відповідно до ст.99 з.8 Закону про іноземців, відмовляється у відкритті провадження в справі надання дозволу на тимчасове перебування, якщо в день подання заяви на отримання такого дозволу іноземець повинен покинути територію Польщі, тобто отримав зобов'язання повернутися( ст.299 (6)Закону про іноземців).
 
Що загрожує під час нелегального перебування
Це дуже складна ситуація з декількох причин.По-перше, така особа в будь-який час є під загрозою депортації.Якщо таку людину з будь-якої причини, наприклад, проїзд в транспорті без дійсного квитка, затримають, тоді це може призвести до депортації її в країну походження.  До такої депортації добавляється ще й заборона в'їзду. В ст.319 Закону про іноземців така заборона видається найменше на 6 місяців і найбільше до 5 років.По-друге, важко вийти з нелегального перебування.Нижче наведені способи, які дозволяють повторно легалізувати ваше перебування.Це важко, тому що необхідно виконати певні умови, але можливо. На жаль, така процедура є довготривалою.По- третє, однією з проблем осіб, які перебувають нелегально, є відсутність можливості легального працевлаштування.
 
Як можна вийти з нелегального перебування
Якщо виявиться, що хтось перебуває нелегально, є декілька способів щоб легалізувати своє перебування.Це можна зробити на підставі  двох актів законодавства.Один з них є національним, тобто Закон про іноземців, а другий міжнародний, тобто Європейська Конвенція про захист прав людини та Конвенція про права дитини.Ці два акти законодавства доповнюють один одного.Можна посилатися на обидва закони в індивідуальних справах. 
Можна спробувати легалізувати своє перебування відповідно до Закону про іноземців, Європейської конвенції з прав людини та Конвенції про права дитини, посилаючись на життя сімейне і приватне та кращий розвиток для дитини.
1) Посилання на право на повагу до сімейного життя в Польщі на підставі ст.8(1) Європейської конвенції з прав людини та Закону про іноземців.
Стаття8(1) Європейської конвенції з прав людини
"Кожен має право на повагу до його приватного і сімейного життя, до житла і до таємниці кореспонденції "
 
Ст.187 з.6 Закону про іноземців
Дозвіл на тимчасове перебування може бути наданий іноземцю, якщо:
6) Його перебування на території Польщі є необхідним у зв'язку з урахуванням необхідності права на повагу до життя сімейного в розумінні Конвенції з прав людини і основоположних свобод, учиненій в Римі 4 листопада 1950 року, а іноземець перебуває на території Польщі нелегально.
2) Посилання на право на повагу до приватного життя в Польщі на підставі Ст.8(1) Європейської конвенції з прав людини:
Стаття8(1) Європейської конвенції з прав людини
"Кожен має право на повагу до його приватного і сімейного життя, до житла і до таємниці кореспонденції "
3) Посилання на кращий розвиток і права дитини в Польщі на підставі ст. 187 з.7 Закону про іноземців та Конвенції про права дитини:
Ст. 187 з.7 Закону про іноземців 
Дозвіл на тимчасове перебування може бути наданий іноземцю через інші обставини, якщо:
7)Його виїзд з Польщі порушує права дитини, як це було визначено в Конвенції про права дитини, прийняту Генеральною Асамблеєю 20 листопада 1959 року( журн.зак. від 1991р. п.526, від 2000р. п.11 і від 2003р. п.677), що значною мірою загрожує психофізичному розвитку дитини, а іноземець в Польщі перебуває нелегально.
Преамбула; Конвенція про права дитини
"Враховуючи, що сім'я , як найважливіша ланка суспільства і середовище розвитку і благ всіх її членів, особливо дітей, повинна бути оточена необхідним захистом і підтримкою, щоб повною мірою виконувати свої обов'язки в суспільстві"
В ситуації, коли не вдалося отримати дозвіл на перебування і було порушено провадження в справі зобов'язання до повернення на підставі ст. 318 Закону про іноземців, можливим є  надання  дозволу на перебування з гуманітарних причин на підставі ст.356 Закону про іноземців, у випадках визначених у відповідних положеннях цього закону. Отже, якщо ви не змогли легалізувати своє перебування в адміністративному порядку і судові бої не змінили ваше правове становище, є ще надія вийти з цієї ситуації. Однак, вам потрібна допомога адвоката, який проаналізує вашу ситуацію, порадить і зробить те, що повинно бути зроблено у справі. Запрошуємо Вас зв'язатися з нашим офісом в таких справах.
 
 

Теги для цієї статті: легалізація перебування

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...