Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Легалізація перебування родини іноземця

Легалізація перебування родини іноземця

Tetiana Kostyra

Автор: 111Tetiana Kostyra

На прохання наших читачів, сьогодні я обговорю питання пов’язане з можливістю легального проживання в Польщі сім’ї іноземця, який має дозвіл на тимчасове проживання.
 
Як неодноразово вказував Вищий Адміністративний Суд, основною вимогою забезпечення прав іноземця і його сімейного життя є надання йому дозволу на тимчасове проживання, завдяки чому він зможе не тільки перебувати легально в Польщі, але також дозволить йому заробляти на себе і на утримання родини.
 
Слід зазначити, що відповідно до ст.8 Конвенції про захист прав людини, кожна людина має право на повагу до свого життя приватного і сімейного, до житла і кореспонденції.Неприйнятним є втручання державної влади у здійснення цього права, за виключенням випадків передбачених законом і необхідних в демократичному суспільстві з міркувань державної безпеки, громадської безпеки, економічного добробуту держави, захисту порядку і запобігання кримінальним правопорушенням, захисту здоров’я та моралі або захисту прав і свободи осіб.
 
Закон про іноземців  передбачає низку рішень для задоволення вимог Конвенції про захист прав людини.Для початку, слід виділити важливу умову надання дозволу на постійне проживання дітям іноземців, народжених в Польщі. Відповідно до ст.195 Закону про іноземців, дозвіл на постійне проживання  надається іноземцю на невизначений термін, на його прохання, якщо він є дитиною іноземця, який отримав дозвіл на постійне проживання або дозвіл на проживання довготермінового резидента ЄС, і перебуває під його батьківською опікою:
1. народжений після надання цьому іноземцю дозволу на постійне проживання або дозволу на проживання довготермінового резидента ЄС
2. народженим в період дії тимчасового дозволу наданому цьому іноземцю
 
На додаток до вищевказаного, якщо дитина відповідає вимогам цього закону і батьки отримали дозвіл на постійне проживання або дозвіл на проживання довготермінового резидента ЄС, дитина може також подавати заяву на отримання дозволу на постійне проживання.
 
Приклад: Сім’я з Вірменії приїхала до Польщі на початку 1990-х років і отримала дозвіл на проживання, під час дії дозволу у них народився син.Пізніше ці люди перебували в Польщі нелегально, а в 2015 році батько дитини отримав дозвіл на постійне проживання, сину в даний час 17 років.У цій ситуації син може подати заявку на отримання дозволу на постійне проживання.
 
Інші члени сім’ї іноземця також можуть подати заявку на отримання тимчасового дозволу на проживання, але їм необхідно виконати вимоги закону, тобто мати медичне страхування та достатньо коштів для свого утримання.Для прикладу, не існує перешкод для громадянина України, який бажає опікуватися своєю мамою, щоб перевезти її до Польщі, або щоб іноземець після отримання дозволу на тимчасове проживання в Польщі перевіз сюди жінку і дітей.
 
Підставою для надання дозволу на тимчасове проживання в даній ситуації стане ст.187 Закону про іноземців — відповідно до положень з цієї статті, дозвіл на тимчасове проживання буде надано іноземцю в будь якій ситуації, якщо він доведе обгрунтованість свого перебування в Польщі.
 
Заодно нагадаю про суттєві зміни введені Законом про іноземців , а саме легалізації перебування іноземця, навіть якщо в даний час він перебуває в Польщі нелегально — відповідно до закону про іноземців , дозвіл на тимчасове проживання надається в ситуації, коли перебування іноземця в Польщі є необхідним з огляду на забезпечення його права до сімейного життя в розумінні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, прийнятої в Римі 4 листопада 1950 року, і іноземець перебуває на території Польщі незаконно.
 

Теги для цієї статті: легалізація, іноземець

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...