Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Дозвіл на проживання в Польщі

Дозвіл на проживання в Польщі

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

Для отримання дозволу на проживання на визначений час потрібне підтвердження, що перебування іноземця на території Польщі довше ніж на три місяці є обгрунтованим. Підставою перебування іноземця протягом цих трьох місяців є віза короткотермінова- стаття 31 п.2 пункт1 Закону про іноземців. Підставою для перебування іноземця довше ніж три місяці може бути віза довгострокова-ст.31 п.3 Закону про іноземців. Дозвіл на тимчасове проживання видається кожного разу, на період, який необхідний для виконання заявленої мети перебування.
 
Перелік обставин, які слід вважати виправданими для надання іноземцю дозволу на проживання на визначений час, є закритими тільки по відношенню до рішень прийнятих відповідно до ст.53 п.1 Закону про іноземців. Отже, за відсутності негативних доказів і виконання додаткових умов вказаних в законі, управління повинно розглянути заяву іноземця щодо надання дозволу на проживання.
 
Після п’яти років перебування в Польщі, на підставі дозволу на тимчасове проживання наданого з метою воз’єднання з сім’єю,  чоловік/дружина і повнолітня дитина іноземця мають право на отримання власного дозволу на тимчасове проживання.
 
Згідно ст.53 Закону про іноземців, дозвіл на проживання надається іноземцю, який:
 
1. має дозвіл на роботу або письмову заяву роботодавця про намір доручити йому виконання роботи, в ситуації коли дозвіл на роботу не є вимаганим.
2. здійснює господарську діяльність згідно чинного законодавства Республіки Польща, яка є корисною для національної економіки, зокрема, сприяє зростанню інвестицій, передачі технологій, впровадженню інновацій і створенню нових робочих місць.
3. має намір, як особа,що досягла значних творчих успіхів, продовжувати свою творчу діяльність на території Польщі
4. бере участь у навчальних курсах і стажуваннях проведених за програмою ЄС
5. має намір, як член сім’ї, проживати разом з працівником-мігрантом, згідно Європейської соціальної хартії, яка була підписана в Туріні 18 жовтня 1961року(журнал законів 1999, № 8, пункт 67)
6. є членом сім’ї  громадянина Польщі
7. як член сім’ї іноземця, про якого йдеться в ст.54, прибув на територію Польщу чи перебуває на ній для воз’єднання з сім’єю.
8. є неповнолітньою дитиною іноземця, народженою на території Польщі.
9. є чоловіком/дружиною або повнолітньою дитиною іноземця, про якого йдеться у ст.54, який перебував на території Польщі терміном 5 років на підставі дозволу на тимчасове проживання, видане йому по причині див. пункт7 
10. перебуває на території Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання, видане йому згідно обставин ,про які мова в пункті7
11. перебуває на території Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання, який був наданий в зв’язку з обставинами про які йдеться в п.6, у разі овдовіння або розлучення, коли іноземець має особливо важливий інтерес.
12. є неповнолітньою дитиною іноземця, який має дозвіл на тимчасове проживання, народженою на території Польщі.
13. має карту довготермінового резидента ЄС, надану іншою державою-членом ЄС і має намір виконувати роботу або здійснювати підприємницьку діяльність на підставі чинного законодавства Республіки Польща, розпочати або продовжити навчання та професійну підготовку або пред’явить, що існують інші обставини, які обгрунтовують його проживання на території Польщі.
14. є членом родини іноземця, про якого йдеться в п.13, з яким він перебував на території іншої країни-члена ЄС, супроводжуючи його або бажаючи воз’єднатись.
15. є жертвою торгівлі людьми у розумінні Рамкового Рішення Ради Європейського Союзу від 19 липня 2002року про боротьбу з торгівлею людьми і відповідає наступним вимогам:
16. перебуває або перебував на території Польщі з метою вступу або продовження стаціонарного навчання для здобуття вищої освіти, освітньо-наукового ступеня також у випадку, коли розпочав навчання на території іншої держави-члена ЄС і має намір продовжити навчання на території Республіки Польща.
17. є вченим, який перебуває або перебував на території Польщі з метою проведення наукових досліджень, на підставі договору про прийняття його для реалізації дослідницького проекту, укладеного з освітньою установою і затвердженим міністром освіти.
18. має посвідку на проживання, про яку йдеться в ст.1 п.2 букв. а регламент Ради(WE) № 1030/2002 від 13 червня 2002 р.встановлює єдиний формат дозволів на проживання для громадян країн третіх (журн. з. UE L 157 від 15.06.2002, ст. 1-7) з приміткою “науковець”, виданою іншою державою-членом ЄС, якщо договір про прийняття для реалізації дослідницького проекту укладений з відповідньою освітньою установою і передбачає проведення наукових досліджень на території Польщі.
19. має право працювати на території Республіки Польща на умовах описаних в законодавчих актах відповідно до Угоди про асоціацію між Європейським економічним співтовариством та Туреччиною, підписаною в Анкарі 12 вересня 1963року(жур. з. WE L 217 від 29.12.1964, ст. 3687) 
 
 

Теги для цієї статті: дозвіл на проживання

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...