Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Карта Поляка

Карта Поляка

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

Права особи, якій було надано Карту Поляка, правила її надання, закінчення терміну дії та анулювання, а також, повноваження та режим роботи органів компетентних в цих справах регулюється Законом від 7 вересня 2007р. Про Карту Поляка.
 
Карту Поляка може отримати особа, яка станом на дату подачі заяви є громадянином однієї з країн колишнього СРСР або має статус особи без громадянства в одній з цих країн.
 
Згідно закону Карту Поляка може отримати особа, яка підтвердить приналежність до польського народу і виконує всі наступні умови:
1. підтверджує свій зв’язок з польськістю шляхом принаймні базових знань польської мови, яку вважає рідною мовою, та знання і культивування польських традицій і звичаїв.
2. подасть заяву приналежності до польського народу у письмовій формі.
3. підтвердить, що принаймні батько/матір або дідусь/бабуся або двоє прадідусів/прабабусь є або були польської національності, або мали польське громадянство, або пред’явить довідку уповноваженої польської організації в країні проживання, яка підтверджує активну участь в діяльності, спрямованій на підтримку польської мови і культури або польської національної меншини впродовж мінімум останніх трьох років.
 
Отримання Карти Поляка не означає надання іноземцеві польського громадянства згідно окремих положень Закону від 7вересня 2007р. Про Карту Поляка. Карта Поляка не надає права на перетин кордонів Польщі без візи, права тимчасового чи постійного перебування в Польщі. Особі польського походження, яка хоче оселитися в Польщі, потрібен дозвіл на постійне проживання, а після отримання такого дозволу особа втрачає право на отримання Карти Поляка, а вже видана Карта Поляка анульовується. Особа, котра отримала Карту Поляка, володіє певними повноваженнями:
 
Власник Карти Поляка може подати заяву на звільнення від сплати коштів за прийняття та розгляд заяви про видачу національної візи або на відшкодування цих коштів. Відшкодування, здійснене через відповідного консула, фінансується з державного бюджету, з частини, за яку відповідає міністр закордонних справ.
 
Власник Карти Поляка має право:
-легально працювати на території Польщі, без необхідності отримання дозволу на роботу згідно Закону від 20 квітня 2004р. Про просування зайнятості та установи ринку праці(журн.з. від 2004р.№ 99, п.1001)
-вести в Польщі підприємницьку діяльність на таких самих принципах, як польські громадяни згідно Закону від 2 липня 2004р. Про свободу підприємницької діяльності(журн.з. від 2007р.,№155,п.1095)
-користуватись безкоштовною системою освіти на початковому,середньому і вищому рівнях на таких самих принципах як польські громадяни, а також, брати участь у наукових дослідженнях згідно Закону від 27 липня 2005р.Про вищу освіту(журн.з. від 2005р., №164,п.1365) Власник Карти Поляка має право клопотатись про надання стипендії і допомоги на навчання, призначеної для іноземців, які вчаться і отримують освіту в Польщі
-користуватись в Польщі невідкладною медичною допомогою згідно Закону від 27 серпня 2004р. Про медичні послуги,що фінансуються за рахунок державних коштів(журн.з.від 2004р.,№210,п.2135), якщо тільки міжнародна угода, стороною якої є Республіка Польща, не передбачає більш вигідних умов (це положення не поширюється на осіб, які мають проаво на медичні послуги відповідно до положень про координацію систем соціального забезпечення). Витрати на ці медичні послуги фінансуються з державного бюджету, частиною якого керує міністр охорони здоров’я, відповідно до Закону від 27 серпня 2004р. Про медичні послуги,що фінансуються за рахунок державних коштів.
- на 37% знижку на проїзд залізницею на території Польщі згідно Закону від 20 червня 1992р.Про пільговий проїзд залізничним транспортом(журн. з. від 2002р. №175,п.1440)
-безкоштовно відвідувати державні музеї в Польщі.
Користування з повноважень зазначених в ст.6 п.1 пункт 3-7 Закону від 7вересня 2007р. Про Карту Поляка(наука, освіта, охорона здоров’я, громадський транспорт, музеї), вимагає предявлення Карти Поляка та дійсного документу, що підтверджує особу її власника.
 

Теги для цієї статті: карта поляка

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...