Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Трудове право › Статус безробітного

Статус безробітного


Автор: 111Аліона Ковал

Випускниця Національного Університету.
Понад 6 років досвіду в роботі.
Володіє українською, російською та польською мовами.
Статус безробітного

Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку в центрах зайнятості України перебувало 468,8 тис. незайнятих громадян, у т.ч. мали статус безробітного 441,3 тис. осіб. Це багато чи мало? За даними державної служби статистики України, рівень безробіття в Україні, визначений за методологією Міжнародної організації праці, знизився з 8,2% економічно активного населення у I півріччі 2011 р. до 7,8% економічно активного населення у I півріччі 2012 р. 

 
Чи нова редакція Закону України «Про занятість населення» від 5 липня 2012 р. зменшить кількість безробітних. Думаю, що функціонування самого нормативно-правового акту без прийняття інших дій на державному рівні не вплине на ситуацію безробіття на території України. Однак, слід звернути увагу, що в новому Законі «Про занятість населення» законодавець значно більше, ніж в діючому (Законі України «Про занятість населення» від 1 березня 1991 р.) приділив увагу правовому захисту безробітного (зокрема, урегулюванню правового статусу безробітного).
 
Спробуємо розглянути, в який спосіб, від 1 січня 2013 р., безробітний громадян буде захищений нормами нового Закону України «Про занятість населення» від 5 липня 2012 р.
 
Згідно з ст. 1 Закону України «Про занятість населення» від 5 липня 2012 р. безробітним є особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
 
Стаття 43 вказаного Закону України говорить про те, що статусу безробітного зможе набути:
 1. особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;
 2. інвалід, який не досяг встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»;
 3. особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.
 
Статус безробітного надаватиметься за особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.
 
Слід зазначити, що порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, станом на грудень 2012 р. визначається Постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14 лютого 2007 р. «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних».
 
На правовий статус безробітного накладаються його права та обов’язки.
 
Згідно з ст. 44 Закону України «Про занятість населення» від 5 липня 2012 р. зареєстровані безробітні мають право на:
 1. безоплатне одержання від територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції:
  • послуг з пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, в тому числі на громадські та інші роботи тимчасового характеру;
  • консультаційних, інформаційних та профорієнтаційних послуг з метою обрання або зміни виду діяльності (професії);
  • інформації про свої права та обов'язки як безробітного;
  • відомостей про себе, які містяться в Єдиній інформаційно-аналітичній системі;
 2. матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»;
 3. збереження права на виплату допомоги по безробіттю на період участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру (тривалістю до 180 днів, зокрема у разі заміщення тимчасово відсутнього працівника) у розмірах, встановлених до укладення ними строкового трудового договору на участь у таких роботах;
 4. оскарження, у тому числі до суду, дій або бездіяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, їх посадових осіб, що призвели до порушення прав щодо зайнятості особи.
 
Зареєстровані безробітні зобов'язані:
 • самостійно або за сприяння територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснювати активний пошук роботи, який полягає у вжитті цілеспрямованих заходів до працевлаштування, зокрема взяття участі у конкурсних доборах роботодавців;
 • відвідувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів;
 • дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, зокрема брати участь у заходах, пов'язаних із сприянням забезпеченню зайнятості населення;
 • інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені Законі України «Про занятість населення від 5 липня 2012 р.
 
Наступна стаття буде присвячена реєстрації громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості України.

Теги для цієї статті: безробітний

2013-03-28 13:33 Vasil napisał(a):
Велике дякую!
* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...