Реєстрація в службі занятості - Трудове право - Юридична консультація он-лайн

Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Трудове право › Реєстрація в службі занятості

Реєстрація в службі занятості


Автор: Аліона Ковал

Випускниця Національного Університету.
Понад 6 років досвіду в роботі.
Володіє українською, російською та польською мовами.
У багатьох осіб державна служба зайнятості України асоціюється виключно з місцем до якого звертаються громадяни, котрі пошукують роботи на території України, як безробітні. Хочемо звернути увагу, що до державної служби зайнятості України за сприянням у працевлаштуванні (як в межах України так і закордоном) можуть звертатися не тільки всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час.
 
Реєстрація та ведення обліку громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14 лютого 2007 р. «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних».
 
З аналізу Постанови Кабміну України № 219 від 14 лютого 2007 р. слідує, що реєстрація громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання. Нагадаємо, що згідно з Положенням про державну службу зайнятості, затвердженому Постановою Кабміну України № 47 від 24 червня 1991 р. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення, центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення. 
 
Особи звертаються до відповідного Центу з одночасним пред'явлення паспорта (у виняткових випадках: довідки про реєстрацію місця проживання, виданої житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, або свідоцтво про народження), трудової книжки (дубліката трудової книжки, або довідки з архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), цивільно-правового договору, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту. Іноземці та особи без громадянства, що постійно проживають в Україні, подають посвідку на постійне проживання.
 
За відсутності трудової книжки громадянин, який уперше шукає роботу, повинен пред'явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, а військовослужбовці, звільнені з військової служби, також військовий квиток. 
 
Для реєстрації у державній службі зайнятості громадянин подає копії трудової книжки, цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг), диплома або іншого документа про освіту, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, що зберігаються в його особовій справі.
 
Додатково, під час реєстрації пред'являються: 
  • випускниками вищих навчальних закладів, що навчалися за державним замовленням і звернулися до державної служби зайнятості протягом року з дня закінчення навчання, - направлення на роботу і скріплена печаткою замовника довідка про відмову у працевлаштуванні або довідка про надання можливості самостійно працевлаштовуватися, форми яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 992 від 22 серпня 1996 р. «Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням»; 
  • громадянами, які втратили роботу в колективних сільськогосподарських підприємствах, - довідка про вихід із складу членів сільськогосподарського підприємства (сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства), видана підприємством (кооперативом, товариством), а колишніми членами особистих селянських господарств, для яких така робота була основною, крім тих, що вперше шукають роботу, в тому числі випускники середніх загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або про вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцем розташування земельної ділянки; 
  • громадянами, які отримують пенсію відповідно до законодавства, - пенсійне посвідчення. 
 
У разі неподання особами документів, необхідних для реєстрації (перереєстрації), їм надаються у державній службі зайнятості лише профорієнтаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням. 
 
Якщо громадяни бажають отримати додаткові гарантії щодо працевлаштування, повинні згідно з законодавством, пред'явити такі документи: 
  • інваліди – довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації; 
  • громадяни, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування, - довідку з установи, в якій особа відбувала покарання або проходила примусове лікування (не пізніше ніж протягом календарного року з дня звільнення); 
  • діти-сироти, які залишилися без піклування батьків, - довідку з органу опіки та піклування; 
  • жінки, які мають дітей віком до 6 років, - копію свідоцтва про народження дитини; 
  • одинокі матері, які мають дітей віком до 14 років або дитину-інваліда, - довідку з органу соціального захисту про підтвердження, що зазначена особа є одинокою матір'ю, копії свідоцтва про народження та посвідчення дитини-інваліда.
 
Якщо останній день реєстрації припадає на святковий, вихідний або неробочий, то строком закінчення реєстрації вважається робочий день, що настає за ним. 
 
Згідно з Постановою Кабміну України № 47 від 24 червня 1991 р. районні, міськрайонні, міські та районні в місті центри зайнятості несуть відповідальність за своєчасне і якісне надання кожному громадянину, який звернувся до державної служби зайнятості, безплатних послуг по працевлаштуванню, професійній орієнтації та підготовці; збереження у таємниці соціальних даних кожного громадянина, який користується послугами державної служби зайнятості; об'єктивність при наданні послуг щодо консультування та працевлаштування громадян, які звернулися до місцевої служби зайнятості.
У вас є правові проблеми? Зверніться до наших фахівців!

Теги для цієї статті: реєстрація

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
Не має можливості перевірити стан майна батька без особистої присутності в Польщі, ...
Агенство Bloomberg презентував щорічний рейтинг країн з найпривабливішими умовами для...
Дана ситуація регулюється Законом про польське громадянство від 2 квітня 2009 року....
Що стосується надання громадянства президентом Польщі, то це лише його рішення, кому...
Термін “Згода на толероване перебування на території Польщі” слід розглядати...
З набранням чинності Закону про іноземців від 12 грудня 2013 року, взамін існуючого...
Керівник управління у справах іноземців є центральним органом влади, відповідальним...
Відповідно до Закону про іноземців(ст.16 п.1 з.3) запрошення може бути видане юридичною...
12 грудня 2013 року оголошено новий закон про іноземців. Цей закон, окрім деяких винятків,...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...