Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Екстрена медична допомога

Екстрена медична допомога


Автор: 111Аліона Ковал

Випускниця Національного Університету.
Понад 6 років досвіду в роботі.
Володіє українською, російською та польською мовами.
Екстрена медична допомога
Нещодавно Україна перейшла на «Європейську систему виклику екстрених служб». Замість, з дитинства знаних для нас, - «01», «02», «03» і «04» можемо набирати один універсальний телефонний номер – «112». Нагадаємо, що на законодавчому рівні дана реформа була закріплена Законом України «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112» від 12 березня 2012 року. 
 
В Україні від певного часу є мова про детальне урегулювання організаційно-правового забезпечення громадян України та інших осіб, які перебувають на її території, екстреною медичною допомогою. Сьогодні підставу такого урегулювання становить Конституція України та Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». Від 1 січня 2013 року цей список буде поповнений, прийнятим Верховною Радою України 5 липня 2012 року, Законом України «Про екстрену медичну допомогу» (далі – Закон України «Про ЕМД»).
 
В розумінню вище зазначеного Закону України, екстрена медична допомога – це медична допомога, яка полягає у здійсненні працівниками системи екстреної медичної допомоги невідкладних організаційних, діагностичних та лікувальних заходів, спрямованих на врятування і збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я. 
 
Згідно з п. 2 ст. 3 Закон України «Про ЕМД», на території України кожен громадянин України та будь-яка інша особа мають право:
 
 • безоплатно здійснити виклик екстреної медичної допомоги (за телефонним номером «112» або «103»);
 • звернутися за отриманням екстреної медичної допомоги до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги чи іншого закладу охорони здоров’я, який може забезпечити надання такої допомоги;
 • повідомити лікуючого лікаря або працівників найближчого закладу охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування про свій невідкладний стан або про невідкладний стан іншої людини.
 
Одночасно, Закон України «Про ЕМД» передбачає обов’язок громадяни України або будь-яких інших осіб, у разі виявлення людини у невідкладному стані, яка не може особисто звернутися за наданням екстреної медичної допомоги, та за відсутності медичних працівників на місці, - негайно здійснити виклик екстреної медичної допомоги (повідомити про виявлену людину у невідкладному стані) та за можливості надати необхідну допомогу. Кожен громадянин України або інша особа, які виявили людину у невідкладному стані, мають право звернутися до підприємств, установ та організацій з проханням надати транспортний засіб для перевезення такої людини до найближчого до місця події відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги чи іншого закладу охорони здоров’я, у якому може бути забезпечено надання необхідної медичної допомоги. Підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та підпорядкування, фізичні особи – підприємці, а також водії зобов’язані забезпечити безоплатне перевезення наявним у їх розпорядженні транспортом людини, яка перебуває у невідкладному стані, до найближчого до місця події відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги чи іншого закладу охорони здоров’я, у якому може бути забезпечено надання необхідної медичної допомоги.
 
Особи, винні у порушенні положень Закону України «Про ЕМД», несуть дисциплінарну, адміністративну, кримінальну або цивільно-правову відповідальність зокрема за: 
 
 • невиконання без поважних причин розпоряджень оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф або бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги щодо надання необхідної невідкладної медичної допомоги пацієнту, який перебуває у невідкладному стані, що загрожує життю такого пацієнта; 
 • необґрунтовану відмову у передачі та прийнятті викликів екстреної медичної допомоги.
 
Окрім прав на екстрену медичну допомогу та обов’язків з цим правом пов’язаних, Закон «Про ЕМД» визначає, зокрема, такі поняття, як:
 
 • бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги;
 • виклик екстреної медичної допомоги;
 • відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги;
 • домедична допомога;
 • пункт постійного базування бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;
 • спеціалізований санітарний транспорт.
 
Крім того, в Законі «Про ЕМД» представлені основні засади організації та функціонування системи екстреної медичної допомоги; повноваження органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення функціонування системи екстреної медичної допомоги; правовий статус Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, Відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги.
 
Сподіваюсь, що законодавче урегулювання організаційно-правового забезпечення екстреною медичною допомогою не тільки додатково закріпить громадянам України додаткове право в системі охорони здоров’я, але й буде сприяти його успішній реалізації. 

Теги для цієї статті: виклик

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...