Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Карта Поляка

Карта Поляка

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і анулювання Карти Поляка, а також статус органів, які займаються даними справами, були затверджені в законі 7 вересня 2007 року про Карту Поляка.
 
Карта Поляка може бути надана особі, яка подала запит стосовно Карти Поляка і яка являється громадянином Республіки Вірменія, Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Естонської Республіки, Грузії, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Литовської Республіки, Латвії, Республіки Молдова, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України Республіки Узбекистан або яка має статус без громадянства в вище перелічених державах.

Згідно з законом Карта Поляка може бути надана особі, яка визнає належність до польського народу і відповідає нступним вимогам:
 
  1. Продемонструє зв’язок з польськістю через знаня польської мови, яка вважається за рідну, а також покаже знання традицій і обрядів, їх культивування;
  2. Складе письмову декларацію про належність до польського народу;
  3. Доведе свою належність до польського народу або своє польське громадянство; або що хоча б одне з її батьків чи дідусь(бабуся) або двоє прадідів(прабабусь) належали до польського народу або мали польське громадянство; або надасть довідку польської організації про активні дії в розвитку польської мови і культури або довідку польської національної меншості за останні три роки.
 
Надання Карти Поляка не означає набуття польського громадянства чи підтвердження польського походження в значенні іншому, ніж сказано в законі 7 вересня 2007 року.Карта Поляка також не є докунентом, який би давав право на перетин кордону чи  право на проживання в Польщі. Особа польського походження, яка прагне проживати в Польщі потребує карти сталого побиту(постійного проживання), маючи яку тратить можливість до отримання Карти Поляка, а  видана раніше анулюється. Особа, якій надано Карту Поляка однаково отримує ряд прав.
 
Власник Карти Поляка може просити про звільнення від оплати за прийняття і розгляд запиту щодо отримання національної візи або відшкодування коштів за  її отримання. Відшкодування, виконане за посердництвом консула, фінансується з державного бюджету, з частини за яку відповідає належний міністер закордонних справ.
 
Власник Карти Поляка має право до:
 
  • звільнення від дозволу на працю відповідно до умов зазначених в законі з 20 квітня 2004 року про сприяння зайнятості та установах ринку праці(Законодавчий вісник 2004 року №99, ц 1001);
  • та здійснення економічної діяльності на тих самих умовах, що і польські громадяни на принципах, визначених в Законі від 2 липня 2004 року про свободу економічної діяльності (Законодавчий вісник 2007 року № 155, с 1095.);
  • навчання, докторантуру та інші форми навчання, а також  участь у наукових дослідженнях та дослідно-конструкторських роботах на принципах, визначених в Законі від 27 липня 2005 р. – Закон про вищу освіту (Законодавчий вісник від 2005 р., № 164, с. 1365). Власник Карти Поляка в той же час зберігає за собою право подати заявку на стипендію або іншої допомоги, що надається іноземцям в окремих статтях;
  • використання форм навчання на принципах, визначених в Законі від 7 вересня 1991 року, система освіти (Законодавчий вісник 2004 року, № 256, пункт 2572.);
  • використання послуг охорони здоров’я в надзвичайних ситуаціях, в межах, встановлених в Законі від 27 серпня 2004 року про медичні послуги,які фінансуються за рахунок державних коштів (Законодавчий вісник 2004 року № 210, с. 2135),хіба якщо міжнародний договір, в якому Польща є стороною, передбачає більш сприятливі умови (правило не поширюється на осіб, які мають право на медичні послуги відповідно до Положення про координацію систем соціального забезпечення). Витрати на  охорону здоров’я фінансується з державного бюджету, частина з яких знаходиться у віданні міністра, відповідального за здоров’я, відповідно до положень Закону від 27 серпня 2004 року на медичні послуги фінансуються за рахунок коштів фізичних осіб;
  • 37% концесії на поїздки залізничним транспортом загального користування пасажирських потягів, швидих і експрес потягів, на основі одного квитка на умовах, зазначених у Законі від 20 червня 1992 року, зі ступенями знижки для поїздок на громадському транспорті (Законодавчий вісник 2002, № 175, с 1440).
  • Безплатного відвідування держаних музеїв.
 
Користання з вище зазначених послуг  (наука, освіта, охорона здоров’я, громадський транспорт, музеї) вимагає пред’явлення Карти Поляка і дійсного документа, що посвідчує особу.

Теги для цієї статті: карта поляка

2014-07-05 16:23 oxana napisał(a):
Доброго дня.Я власниця карти поляка. по національнй візі виїхала спочатку в Польщу,а потім в іншу країну ЭС,в якій перебувала більше 3 дозволених місяців.Якщо я повертатимусь з ціэї країни п Польщу, а потім в Україну, чи не поставлять мені депортацію, і які наслідки це матимиме. чи зможу я претендувати на польську нац візу ?
* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...