Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Як іноземцеві купити нерухомість в Україні

Як іноземцеві купити нерухомість в Україні

Тетяна Костира

Автор: 111Тетяна Костира

Ніяких перешкод для іноземців у покупці нерухомості в Україні не існує. 
 
Іноземні громадяни мають рівні права та обов’язки як і українські громадяни – це зазначено в основному Законі України - Конституції України. Покупка нерухомого майна іноземцем  в Україні нічим не відрізняється від купівлі українцем.
 
Але слід пам’ятати що іноземцям заборонено купувати землі сільськогосподарського призначення, історико-культурного призначення та деякі інші. 
 
При бажанні іноземець може купити нерухомість в Україні навіть не приїжджаючи на територію України, а діючи на підставі виданої довіреності через свого представника. Але якщо іноземець все ж вирішив особисто придбати квартиру в Україні, почати необхідно з приїзду в цю країну. 
 
Першим кроком має стати нотаріальний переклад свого паспорта на українську мову. Таку операцію можна здійснити, звернувшись у будь яке бюро перекладів. 
 
Потім необхідно зареєструватися в податковій адміністрації для отримання ідентифікаційного коду. Для цього у відповідний податковий орган іноземець повинен надати свій паспорт і його нотаріальний переклад. 
 
Третій крок: необхідно відкрити в будь-якому українському банку інвестиційний рахунок. Справа в тому, якщо іноземець не знаходиться на території Україні в якості її постійного жителя (не має в ній постійного місця проживання), а в'їжджає за короткостроковими візами, він може придбати в Україні нерухомість лише як іноземний інвестор. Це діє навіть в тому випадку, якщо ви купуєте квартиру для себе або свого близького родича. 
 
В Україні існує спеціальний порядок здійснення іноземних інвестицій, який має багато нюансів. Зокрема, розрахунки за об'єкти іноземного інвестування повинні здійснюватися виключно через рахунки, відкриті в уповноважених українських банках. Причому іноземна інвестиція в грошовій формі повинна здійснюватися на території України виключно в іноземній вільно конвертованій валюті 1-ї групи, згідно з класифікацією Національного банку України. Це долари США, Євро, англійські фунти стерлінгів, австралійські долари і т.д. Українські банки виконують цю процедуру дуже швидко, протягом одного дня. 
 
Після зарахування коштів на інвестиційний рахунок можна займатися пошуками квартири, офісу чи іншої нерухомості для придбання. 
 
Дуже важливо скористатися для цього послугами надійного агента з нерухомості. На жаль, в Україні широко поширене шахрайство в сфері нерухомості. А відмовлятися від послуг агентства по нерухомості не доцільно: недосконале законодавство в Україні може призвести до багатьох серйозних проблем після покупки.
 
Укладення договору купівлі-продажу нерухомості зажадає нотаріального посвідчення та державної реєстрації. Обидві ці процедури здійснить будь який нотаріус. За результатами проведеної реєстрації, нотаріус зобов'язаний видати покупцеві витяг встановленої форми, що підтверджує проведення державної реєстрації угоди. Потрібно бути готовим до ряду великих і дрібних додаткових платежів. 
 
Громадянам України вдається трохи знизити для себе зазначені платежі, вказуючи в договорі нижчу ціну ніж та за яку продається квартира, але оскільки іноземець зобов'язаний здійснювати іноземні інвестиції повністю відкрито через рахунки банків, іноземцю доведеться в договорі вказувати реальну ціну покупки і оплачувати держмито і збір до Пенсійного фонду в повному обсязі. Заниження вартості також дуже ризиковано, при здійсненні реституції (відновлення стану майна, який існував на момент вчинення дії договору купівлі-продажу), і продавець, і покупець отримують назад ту суму грошей, яка вказана в договорі купівлі-продажу.  А в результаті, покупцеві буде дуже важко довести що сума передана при купівлі нерухомості була значно вища.
 
Останнім заходом при покупці нерухомості в Україні є реєстрація свого права власності в бюро технічної інвентаризації. Це можна покласти на те ж агентство з нерухомості. 
 
Після реєстрації права власності іноземець отримає на руки оригінал договору купівлі-продажу з відміткою бюро технічної інвентаризації та спеціальний витяг про реєстрацію права власності на квартиру, будинок або інший об'єкт нерухомості, що є невід'ємною частиною договору.

Теги для цієї статті: будинки, квартири, іноземець

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
У січні 2020 року набирають чинності змінені положення Закону про автомобільний транспорт,...
Умови отримання дозволу на постійне проживання регулюються нормативно-правовим...
Відповідно до ст. 88 Закону про іноземців, іноземцю видається рішення про зобов’язання...
Питання, пов’язані з відбуванням покарання в системі електронного нагляду, регулюються...
На жаль, описана вами ситуація дуже поширена, як на рівні воєвод, так і у  справах,...
Перш за все, іноземець повинен пам’ятати, що зобов’язаний протягом 15 робочих...
Для того, щоб виконувати легально роботу, ваш працівник повинен мати заяву про намір...
Я не поділяю думки польського консула щодо неможливості оформлення візи вашій дружині,...
Відповідно до ст. 116 Закону про іноземців, крім випадків, зазначених у ст. 99 п 1 Закону...
Дуже часто постає питання, яке піднімає один з батьків, котрий на одинці залишився...
У нашій країні, на превеликий жаль, з кожним роком збільшується число розлучень. Кожен...
З 15 серпня ц. р. польський президент може надавати громадянство всім іноземцям, незалежно...
Права особи, якій надано Карту Поляка, як і умови її надання, втрату терміну дії і...
Міністерство соціальної політики України з прийняттям нового Закону України «Про...
Згідно з присланим рішенням, що стосується громадянина України, його депортовано...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...